Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā notiek Kiberdiena skolēniem, vecākiem un pedagogiem

Trešdien, 31. oktobrī, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā notika Kiberdiena.

Lai veicinātu atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu, kā arī mazinātu kibermobingu bērnu un pusaudžu vidū, mobilo sakaru operators BITE, sadarbojoties ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Valsts policiju un Latvijas Drošāka interneta centru, uzsācis iniciatīvu “Iekod pirkstā!”.

Kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā aktualitāti apliecina arī aptaujas dati –  90% Latvijas vecāku uztrauc, ka viņu bērnu kāds varētu emocionāli pazemot internetā. Kurzemē, tostarp Liepājā, 89% no aptaujātajiem vecākiem atzīst, ka viņa zināšanas par kibermobingu, tā izpausmes formām un sekām nav pietiekamas. Tāpēc eksperti ir vienisprātis – ņemot vērā aptaujas datus, ir būtiski veidot pozitīvu dialogu ar visām iesaistītajām pusēm, izglītojot par kibermobingu ne tikai skolēnus, bet arī viņu vecākus un pedagogus.

“Mobilo ierīču nozīme cilvēku ikdienā aizvien palielinās, tāpēc ir būtiski, lai tās tiek lietotas atbildīgi, tā veicinot cieņpilnas attiecības starp lietotājiem, bet īpaši – starp dažādu vecumu bērniem. Piemēram, lai nepateiktu ko lieku vai aizvainojošu reālajā dzīvē, mums bieži nākas “iekost mēlē”. Lai nepateiktu ko lieku vai aizvainojošu virtuālajā dzīvē, mums nākas “iekost pirktā” – tajā pašā, ar kuru spiežam “sūtīt” vai “apstiprināt” pogu. Tieši tāpēc esam uzsākuši iniciatīvu “Iekod pirkstā!”, kuras ietvaros pievērsīsim sabiedrības uzmanību kibermobingam, jo apturēt to varam tikai kopīgiem spēkiem,” norāda BITES vadītājs Kaspars Buls.

Skolēniem bija iespēja iesaistīties izglītojošās un aizraujošās aktivitātēs, kuru mērķis – veicināt atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu bērniem un jauniešu vidū, tostarp izskaidrot viņiem, kā atpazīt kibermobinga situācijas un novērst tās. Pasākumā piedalījās Latvijas Drošāka interneta centra pārstāve, mūziķis un kibersargs Markus Riva, kā arī Rīgas improvizācijas teātra aktieri.

Pulksten 18 plānots sarunu vakars ar skolēnu vecākiem un pedagogiem, kurā piedalīsies Valsts policijas pārstāvji, kā arī bērnu un pusaudžu psiholoģe Gunita Kleinberga. Tās laikā eksperti stāstīs gan par kibermobinga raksturīgākajām iezīmēm bērnu un pusaudžu vidū, gan arī vecāku un pedagogu lomu tā mazināšanā.

Pievieno komentāru

Liepājā