FOTO: Liepājā no gaismas lukturīšiem veido rakstu zīmi "Austras koks"

Piektdienas, 15. novembra vakarā, par godu gaidāmajiem valsts svētkiem Liepājā, Annas tirgus laukumā, no gaismas lukturīšiem tika veidota latvju rakstu zīme "Austras koks".


Ikviens liepājnieks tika aicināts ar paša pagatavotu gaismas lukturīti iesaistīties vērienīgajā akcijā "Austras koks". Lukturīti, kas veidots no stikla burciņas un rotāts latvju rakstu zīmēm, ar degošu svecīti Annas tirgus laukumā bija jānovieto tā, lai veidojas latvju rakstu zīme "Austras koks".

Akcijas mērķis ir Liepājas pilsētvidē izveidot līdz šim lielāko latvju rakstu zīmi, lai vienotu liepājniekus. Austras koks latviešiem simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību. Saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols. Austras koks rāda ceļu uz gaismu visplašākajā nozīmē.

Liepājas Austras koka izstrādātājs un veidotājs ir jaunais mākslinieks Jānis Zemītis, kurš kopā ar Liepājas Kultūras pārvaldi veidojis arī valsts svētku vizuālo materiālu Liepājas pasākumiem. Liepājas Bērnu mākslas skolas pasniedzējas Laine Kinslere un Ilze Elizabete Rasa Austras koka zīmējumu pārcēlušas uz Annas tirgus bruģēto laukumu, lai tas varētu iemirdzēties no pašdarinātiem lukturīšiem.

Rakstu zīmes izlikšanā palīdzēja brīvprātīgie, lai raksta līnijas nenojūk. Ar Liepājas Universitātes jauno mediju mākslas studentu palīdzību akcijas norise iemūžināta fotogrāfijās, kā arī video materiālā, kas tiks izmantots, veidojot pasākumu 18.novembrī. Pēc akcijas visi lukturīši tiks 18.novembrī novietoti Kārļa Zāles laukumā.

Pievieno komentāru

Liepājā