Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā liela atsaucība V pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanai

Sestdien, 9. novembrī, Liepājas Universitātes trīs auditorijās notika V pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanas svētki, kam bija liela atsaucība.

Liepājā diktātu rakstīja vairāk nekā 70 dalībnieki. Latvijā un visā pasaulē diktāts tika rakstīts piekto reizi, bet Liepājā šis ir jau sestais gads.

Liepājas Universitātē diktātu lasīja vēstures skolotāja Irisa Otrupe, Latvijas armijas vēstures notikumu restaurators Karostā Normunds Krafts un Karostas Glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Tekstu šogad bija radījusi rakstniece Nora Ikstena.

Ap 300 vārdu garā diktāta teksta atbilstību latviešu valodas normām ir pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača, kā arī Latviešu valodas aģentūra.

Iepriekšējā gadā diktātu latviešu valodā rakstīšanā tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 1648 interesenti. Klātienē deviņās Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 615 cilvēki – Rīgā (322), Liepājā (69), Rēzeknē (34), Daugavpilī (32), Ventspilī (27), Cēsīs (11), Jelgavā (36), Jēkabpilī (34) un Valmierā (53). Interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 1033 darbi no 26 valstīm.

Pievieno komentāru

Liepājā