FOTO: Liepājā izgaismošanas akcijā apdāvina velobraucējus 3

"Rekurzeme" novēroja, ka ceturtdienas, 12. novembra, vakarpusē Liepājā, Lielā ielā pie Tramvaja tilta, jau laikus pulcējās velobraucēji, lai tiktu pie lukturīšiem vai karstā dzēriena kupona.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas klientu apkalpošanas centra vadītāja vietnieks Arnis Jekste portālam stāsta, ka akcijā "Izgaismo velosipēdu!" CSDD bija sagatavojuši 50 lukturīšus, bet vēl aptuveni 30 izdalīja Valsts policija. Akcijas sadarbības partneris "Narvesen" tos velobraucējus, kam viss bija kārtībā, iepriecināja ar 70 karstā dzēriena kuponiem. Kopumā tika apdāvināti aptuveni 150 velobraucēji. Akcijā lukturīšus un kuponus palīdzēja dalīt Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs "VeloRonis".

Akcijas laikā tie velosipēdisti, kuru braucamajiem nebija lukturīši, saņēma lampiņu komplektu, no tā baltā gaisma bija piestiprināma velosipēda priekšā, bet sarkanā – aizmugurē.

Akcijas organizatori norāda, ka, ja velosipēds ir aprīkots ar lukturīšiem vai atstarotājiem, tas ceļu satiksmē ir redzams vismaz no 150 metru attāluma. Savukārt, ja velosipēdam nav neviena gaismas elementa, autovadītājs to pamana pēdējā brīdī un, iespējams, vairs nepaspēj noreaģēt un laikus nobremzēt. Šāda “neizgaismota” situācija ir par iemeslu daudzām traģēdijām uz Latvijas ceļiem, kuras notiek tieši gada tumšajos mēnešos. Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka šā gada 10 mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši jau 16, bet ievainoti 608 velobraucēji. Liepājā šogad notikušas 37 avārijas, kurās ievainots 21, bet smagi cietuši 4 velobraucēji.

"Priecīgs esmu, ka cilvēki nav aizmirsuši arī pagājušā gada akciju, kas notika pērn decembrī. Mums bija gadījums, kad pērn viena sieviete brauca un mums vairs nebija lukturīši. Viņa uz lapiņas uzrakstīja savu telefona numuru, lai painformēju, kad būs atkal akcija. Vakar viņai zvanīju, un kundze jau bija četros ar velosipēdu klāt," priecājas A. Jekste. Viņš piebilst, ka šogad daudzi jau bija pamanījuši informāciju par akciju, jau četros atbrauca, lai saņemtu kafijas kuponu. Daļa izmantoja, lai tiktu pie lukturīša.

"Šajā laikā, kad rūpējamies par veselības drošību, satiksmes drošība nav atcēlusies," atgādina A. Jekste. Viņš atgādina, ka velobraucējiem jāparūpējas arī par atstarojošo vesti, jo noteikumi paredz, ka, ja lukturītis nedarbojas, tad jābūt atstarojošai vestei. Jāpadomā arī par apģērbu ar atstarojošiem elementiem. "Būsiet laicīgi pamanīti, it īpaši ja pārvietojaties pa tādu infrastruktūru, kur nav radīta atsevišķa telpa velobraucējiem. Tas ir ļoti svarīgi, īpaši ārpus apdzīvotām vietām," uzsver A. Jekste.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

liels kauns

to bērnu vecākiem,kas nerūpējas par savu bērnu drošību.Palaiž uz ielas ar velo kam nav gaismas.Tos vecākus vajadzētu sodīt.Tāpat vai tiem bērniem nav galva uz pleciem lai pieprasītu vecākiem lai nodrošinātu ka uz velo ir gaismas.Es pati nekad nebraucu bez gaismām un tāpat meita jau no 5 gadu vecuma zin ka jābūt gaismām.Besī tie tumšie braucēji un gājēji.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 19:03

juris

Ķiveres arī vajag dalīt... Tikai vienam puikam galvā... Pārējiem laikam nav ko sargāt....

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.14 20:39

nu tam sīkam

jau vajag ķiveri,jo nav gaismas velo.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.16 18:07

Liepājā