FOTO: Liepājā godina Oskara Kalpaka piemiņu

Piektdien, 6. martā, Liepājas Ziemeļu kapsētā notika pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākums, lai cildinātu viņa veikumu Latvijas bruņoto spēku izveidošanā un nopelnus Latvijas valsts tapšanā un nosargāšanā.

Piemiņas pasākumu rīkoja Liepājas muzejs sadarbībā ar Liepājas garnizonu. Tajā piedalījās Liepājas pilsētas domes pārstāvji, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris, kapelāns kapteiņleitnants Dāvids Šterns un nacionāli patriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis.

Pasākumu vadīja Diāna Zuļģe un Ainars Krūms, bet par muzikālo noformējumu rūpējās grupas ”NE’zāle” mūziķi Mārtiņš Petrovs, Aleksandrs Krasavins un Einārs Skuja.

Ar Latvijas valsts karodziņiem jaunsargi veidoja goda aleju, gājienā nesa Latvijas valsts un triju sabiedroto – ASV, Francijas un Lielbritānijas, karogus. Par godu Brīvības cīņām notika svinīgās zalves. Skolēni ar ziedu pušķīšiem un Latvijas valsts karodziņiem godināja visu Ziemeļu kapsētā guldīto Brīvības cīņu dalībnieku piemiņu.

Pievieno komentāru

Liepājā