Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā daudzi piedalās IV pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanā

Sestdien, 3. novembrī, Liepāja bija viena no deviņām pilsētām, kur varēja rakstīt IV pasaules diktātu latviešu valodā. Rakstīšana notika Liepājas Universitātē.

Kopumā Liepājā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku, kuri tika sadalīti trīs auditorijās. Liepājā diktātu lasīja titula "Gada liepājnieks" ieguvējas: Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un rakstniece Jana Egle.

Rakstīt diktātu klātienē bija iespējams vienā no deviņām Latvijas pilsētām - Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā vai kādā no trim izglītības iestādēm Rīgā. Savukārt tiešsaistē to varēja darīt vietnē "www.raksti.org" un Latvijas sabiedrisko mediju portālā "www.lsm.lv", vēsta LETA.

Organizatori lēš, ka šogad diktāta dalībnieku skaits varētu pārsniegt tūkstoti.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Labojot diktātu, atzīmes netika liktas, taču bija norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas. Labāko rezultātu ieguvēji tikas apbalvoti.

2017.gadā III pasaules diktātu latviešu valodā tiešsaistē un klātienē visā pasaulē rakstījuši 935 dalībnieki, 2016.gadā - 789 dalībnieki, 2015.gadā - 920 dalībnieki. Diktāta rakstīšana pirms pieciem gadiem tika aizsākta Liepājā.

Pievieno komentāru

Liepājā