FOTO: Liepājā barikāžu atceres pasākums notiek Vienotības un karogu dienas zīmē 1

Pirmdien, 20. janvārī, Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" pagalmā notika 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kas šogad tika veidots kā Vienotības un karogu diena.

Tā simboliski uzsverot, ka 1919. gada 1. Liepājas kājnieku pulka atjaunotais karogs ceļ vēstures tiltu no cīņām Latvijas Neatkarības karā caur barikādēm uz šodienu kā apliecinājumu mūsu kopības sajūtai vienoti sargāt Latviju, vēstīts Liepājas muzeja mājaslapā.

Pasākumā ar saviem karogiem piedalījās Liepājas garnizonā dislocētās Nacionālo bruņoto spēku vienības, mācību iestādes, jaunsargu vienības, nacionāli  patriotiskās organizācijas u.c.

Pasākumā uzrunas teica Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis un Zemessardzes 44. bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris, kurš pieņems jauno zemessargu zvērestu.

Savukārt, Liepājas Liedaga vidusskolas direktora vietniece Baiba Bolšteina pastāstīja par 8. – 11. klašu skolēnu projekta “Barikāžu uguns liesmās” norisi un sveica uzvarētājus.

Klātesošajiem bija iespēja sildīties pie ugunskuriem, malkojot tēju un nogaršojot biezputru, ko gatavo Liepājas Valsts tehnikums, kā arī pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Jānis Buķelis, Henrijs Silenieks un Liepājas grupa “NE’zāle”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā