Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā atzīmē atjaunoto Jūras spēku 23.gadadienu

Par godu atjaunotās Jūras spēku flotiles 23.gadadienai, Liepājā piektdien notika svinīgs pasākums, kurā vairākiem karavīriem un civilajiem darbiniekiem tās komandieris jūras kapteinis Juris Roze pasniedza apbalvojumus, informē Krasta apsardzes dienests.

Šajos 23 gados tā ir attīstījusi starptautisko sadarbību, uzlabojusi materiāli tehnisko nodrošinājumu un piedalījusies starptautiskajās operācijās.

1991.gada 1.oktobrī Liepājas Jūras koledžā tika izveidots Jūras spēku mācību centrs, kur mācības sāka pirmie jūras robežsargi. Tas bija pirmais solis atjaunoto Jūras spēku veidošanā, un tā bija pirmā apakšvienība. Jau 1992.gada pavasarī Liepājā tika izveidots Jūras spēku divizions, kura sastāvā iekļāva arī mācību centru.

1992.gada 11.aprīlī uz pirmā izremontētā Latvijas karakuģa ar nosaukumu "Sams" tika pacelts Latvijas kara flotes karogs. Kopš tā laika 11.aprīlis tiek uzskatīts par Jūras spēku flotiles atjaunošanas dienu.

Viens no nozīmīgiem notikumiem Jūras spēku flotiles attīstībā bija 1998.gada augusts, kad izveidoja Baltijas valstu mīnu kuģu eskadru (BALTRON), kas nodrošina Baltijas valstu Jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību nacionālu uzdevumu veikšanā un NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās.

2005.gada 24.augustā valdība noslēdza vienošanos par piecu 52 metrus garo "Alkmaar" klases mīnu meklētāju iepirkšanu Jūras spēku flotiles vajadzībām. Savukārt 2007.gada 21.decembri Aizsardzības ministrija un "Rīgas kuģu būvētava" parakstīja jaunu patruļkuģu būves un piegādes līgumu. Jūras spēku flotiles rīcībā pirmo reizi kopš 1926.gada nonāca pilnīgi jauni tieši Latvijai būvēti kuģi - pieci "Skrundas" klases patruļkuģi.

Jūras spēku flotiles galvenie uzdevumi ir mīnu meklēšana un iznīcināšana, meklēšana un glābšana, jūras novērošana, kā arī Latvijas ūdeņu izmantošanas kārtības uzraudzība.

Šobrīd flotiles sastāvā ir aptuveni 500 karavīru un civilpersonu.

Pievieno komentāru

Liepājā