FOTO: Liepājā atver Lāsmas Gaitnieces grāmatu "Dziednīca pie jūras"

Medicīnas vēsturniece - šāds tituls pienākas Lāsmai Gaitniecei par grāmatas "Dziednīca pie jūras.Versija par Liepājas medicīnas vēsturi" sarakstīšanu. Grāmatas atvēršanas svētki Liepājā notika piektdien, 12.janvārī, Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā.

Īsumā grāmatu var raksturot šādi -  tā ir par Liepājas veco slimnīcu un tās izcilākajiem ārstiem. Tieši tādēļ grāmatas atklāšanā vairums interesentu bija saistīti ar medicīnu.

"Grāmata ir vēstījums par Liepājas medicīnas vēsturi, sākot ar 1830. gadu, kad radās ideja Liepājā  būvēt slimnīcu, jo līdz tam sirdzēji tika ārstēti koka barakās. Darbs tapis daudzu gadu garumā, sastrādājoties ar vairākiem visā Latvijā labi zināmiem vecākās paaudzes mediķiem. Savulaik Latvijas vecāko ķirurgu Helmutu Klēšmitu, traumatologu Teodoru Eniņu, infekcionisti Zoju Sevastjanovu, ķirurgu, ilggadēju Liepājas slimnīcas galveno ārstu Gunāru Valteru, mediķiem Elzu un Bruno Grašiem un citiem, kuru mūsu vidū nu jau diemžēl vairs nav," skaidro L. Gaitniece

Tapšanas procesā izmantoti Latvijas Valsts vēstures arhīva un Liepājas muzeja dokumenti un raksti periodiskajos izdevumos, piemēram, laikrakstu "Libausche Zeitung" un "Kurzemes Vārds" publikācijas.

Darbs sastāv no divām daļām. Pirmajā ir  sniegts ieskats Liepājas medicīnas vēsturē un stāstījums par slimnīcas tapšanu. Otrajā daļā ir apkopotas intervijas un raksti par 10 šīs slimnīcas mediķiem.

Grāmatas "Dziednīca pie jūras" zinātniskais konsultants, kā arī konsultants medicīnas jautājumos ir ārsts, tiesu medicīnas eksperts Aldis Sūnākslis.

Pievieno komentāru

Liepājā