FOTO: Liepājā atklāj graciozo un aromātisko Liliju ziedu izstādi

Ceturtdien, 22. jūlijā, Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta Liliju ziedu izstāde. Izstādes ietvaros 23. jūlijā pirmo reizi Biedrības namā lekciju par eksotiskajiem augiem lasīs pieredzējušais dārza eksperts Andrejs Svilāns, kā arī vēl piektdien un sestdien būs iespēja aplūkot ne tikai ziedu kolekcionāru lilijas, bet arī mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko ziedu gleznu izstādi “Noslēpumainais pasaku dārzs”. Dodoties uz Liliju ziedu izstādi, Biedrības nams aicina pa ceļam izbaudīt biedrības “ETNO Liepāja” rīkoto Annas dienas amatnieku tirdziņu Rožu laukumā, kas norisināsies 23. un 24. jūlijā.

Šajā gadā Biedrības nama Foajē piesmaržina liliju šķirnes no Aizputes ziedu audzētājas Ingūnas Vālodzes un  liliju audzētāju biedrības “Lilium Balticum” ziedu kolekcionāri un pārstāvji – Marutas Audares, Antras Balodes,  Ainas Zobovas, Agras Straumanes liliju kolekcijas. Tāpat arī Liliju ziedu izstādes laikā var baudīt mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko daudzpusīgo ziedu gleznu izstādi “Noslēpumainais pasaku dārzs”. Darbi ir veidoti uz audekla ar eļļas krāsām un tajos ir redzami vasarīgi ziedi, tostarp lilijas, gleznoti ar dinamiskām un plūdenām līnijām, radot skatītājā patīkamas sajūtas par vasaras siltumu un tās burvību.

Piektdien, 23. jūlijā pulksten 14 Liliju ziedu izstādi pirmo reizi papildinās bezmaksas lekcija ar ekspertu Andreju Svilānu, kurā tiks stāstīts par eksotiskajiem dārza augiem un to kopšanu, kā arī būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Savas karjeras laikā Andrejs Svilāns ir bijis ilggadējs Nacionālā botāniskā dārza direktors, kā arī sarakstījis vairākus desmitus zinātniskas un populārzinātniskas publikācijas. Ieeja lekcijā ir bez maksas, uzrādot derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu.

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina izstādes apmeklētājus būt atbildīgiem, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību.

Pievieno komentāru

Liepājā