FOTO: Liepājā atklāj bezmaksas WiFi teritoriju

Ceturtdien, 18. jūlijā, pie Liepājas Universitātes tika atklāta jau 80.bezvadu interneta jeb WiFi teritorija Liepājā.

Kā intervijā ''Rietumu Radio'' sacīja ''Lattelecom'' galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks, šī WiFi teritorija ir viena no 80 vietām, kur Liepājā jau šis tehniskais risinājums ir pieejams. "Tas nozīmē, ka tur var ērti, ātri un bez datu apjoma ierobežojuma sekot līdzi visiem jaunumiem internetā,'' sacīja Tatarčuks. Viņš atzina, ka vienīgi Rīgā šādu WiFi teritoriju ir vairāk nekā Liepājā.

Kā informēja ''Lattelecom'' pārstāvis, šajos WiFi punktos internets stabili un labi darbojas 100 metru rādiusā. Savukārt, ja raidītājam apkārt ir mazāk māju un koku, tad internets darbojas līdz 300 metru rādiusā.

''Mēs šogad turpināsim optiskā tīkla izbūvi Zaļās birzs mikrorajonā, Karostas mikrorajonā, kā arī Nīcā un citās vietās, kur ir visaktīvākā klientu interese par optisko tīklu,'' sacīja Tatarčuks. Viņš atzina, ka šajās vietās līdz optiskā tīkla izbūvei vēl jāgaida pāris mēneši, taču jau pašlaik Liepājā ar optisko tīklu ir nosegtas visas daudzdzīvokļu mājas, kā arī atsevišķi rajoni, kur ir mazstāvu apbūve. Viņš gan sacīja, ka vietās ar mazstāvu apbūvi šī tīkla izbūvēšana ir dārgāka, jo ar katru īpašnieku ir jāsaskaņo kabeļa ierakšana.

Pievieno komentāru

Liepājā