Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā 20. reizi svin "Baltā spieķa" dienu

Pirmdien, 15. oktobrī, Liepājas Neredzīgo biedrības lielajā zālē notika "Baltā Spieķa" dienas svētku pasākums, kurš šogad Liepājas Neredzīgo biedrībā svin 20. gadu jubileju un tiek rīkots, lai ikvienam biedrības biedram, atbalstītājam, sponsoram un darbiniekam sagādātu svētku sajūtu un gandarījumu par paveikto pēdējā gada laikā.

Katru gadu 15. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta “Starptautiskā Baltā spieķa” diena, kuras mērķis ik gadu ir vērst plašākas sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar redzes invaliditāti ikdienu un šķēršļiem ar kādiem nereti ikdienā saskaras šie cilvēki.

Papildus svinīgajam pasākumam Liepājas Neredzīgo biedrībā 17. oktobrī no pulksten 11 Ūliha ielas un Republikas ielas krustojumā notiks arī ierastā ielu akcija, kas katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju un palīdz sasniegt mērķi – informēt sabiedrību par cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti un laisti pāri ceļam.

Šī akcija ir atgādinājums autobraucējiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam tiek atgādināts, ka arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki piedalās ceļu satiksmē un viņi ir atpazīstami pēc baltā spieķa.

Pievieno komentāru

Liepājā