FOTO: Lielās ielas skvēru gatavo atklāšanas svētkiem 2

Pirmdien, 23. septembrī, būvnieki Lielās ielas skvēru atbrīvoja no skatu norobežojošajiem žoga elementiem, nododot to liepājnieku un pilsētas viesu vērtējumam. Lai pasargātu skvēra zaļo zonu un ļautu zālienam labāk iesakņoties, līdz tā atklāšanai iežogojums ap skvēru tiks saglabāts, informē pašvaldībā.

Lielās ielas skvēra atklāšanas svētki tiks plānoti atkarībā no laikapstākļiem, informācija vēl sekos.

Lielās ielas skvēra labiekārtošanas un rekonstrukcijas darbi tika uzsākti 2013. gada 14. maijā. Skvērā izveidots jauns celiņu tīkls, kas nodrošinās cilvēkiem ērtu piekļūšanu jebkurai skvēra daļai, nepieciešamības gadījumā ļaujot šķērsot teritorijas pa taisnāko ceļu, ir nomainīts gājēju celiņu betona plākšņu segums, nodrošināta vides pieejamība, izbūvēts jauns apgaismojums, kā arī uzstādītas video novērošanas kameras.

Komfortablas vides radīšanai teritorijā izvietoti jauni soliņi, atkritumu urnas, informācijas stendi un velostatīvi. Skvērā atjaunoti esošie krūmu un koku stādījumi un veidoti jauni apstādījumi, kā arī iesēts zāliens. Projekta laikā radīta arī atbilstoša vide cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām un redzes traucējumiem. Savukārt, lai radītu aktīvas atpūtas iespējas bērniem, izveidots bērnu rotaļu laukums. Teritorijā veikta arī ūdensvada un sadzīves kanalizācijas izbūve.

Rekonstrukcijas būvdarbus veica SIA „A-LAND”. Būvdarbi īstenoti Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētā projekta „Liepājas pilsētas skvēru un apstādījumu teritoriju rekonstrukcija” laikā. Rekonstrukcijas darbu būvuzraugs – SIA „Komunālā pārvalde”, autoruzraugs – SIA „Grupa 93” .

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Uldins

Vai tiešām nevarēja kaut ko vienkāršu un acij tīkamu :(

pirms 7 gadiem, 2013.09.24 08:59

Bērniem?

Kas tas ir- vieta bērniem, rotaļu elementi? Ja tā (nevaru saprast), tad tās gan ir šausmas! Citādi-man patīk!

pirms 7 gadiem, 2013.09.24 15:21

Liepājā