FOTO: Kungu ielas kvartālā gatavo tradicionālo Durbes ābolu ievārījumu

Sestdien, 3. septembrī, Kungu ielas radošajā kvartālā turpinājās ceļojums pa Kurzemes novadiem un šoreiz bija iespēja ielūkoties Durbes novada pūra lādē. Pasākumā bija iespējams apgūt Durbes novada bagātīgās tautas tradīcijas, piedalīties rosīgās darbnīcās un meistarklasēs.

Amatnieki un kultūras glabātāji deva iespēju katram apmeklētājam piedalīties meistarklasēs un radošajās darbnīcās bērniem, kurās varēja iepazīties un līdzdarboties: seno instrumentu muzicēšanā kopā ar folkloristi Aneti Simanovsku, cirka studijā iemācīties jaunus trikus, izmēģināt prasmes pie māla ripas un izkalt Durbes pilsētas monētu. 

Par labu atmosfēru un muzikālo noformējumu rūpējās Vecpils s/n amatierteātris "Ak, mīļā!" un JDK "Lāņupīte", Dunalkas k/n bērnu deju kolektīvs, Lieģu k/n kapela "Luste" un VPDK "Re, kā!", Durbes k/n tautas mūzikas ansamblis "Neparasts gadījums", VPDK "Lindale", BDK "Lindalīte" un VIA "Ļoti labs iemesls".

Pasākuma laikā notika arī Durbes novada tradicionālā ēdiena pagatavošanas meistarklase, kurā ikviens varēja nobaudīt īpaši gardo ābolu ievārījumu kopā ar siltām pankūkām.

Pievieno komentāru

Liepājā