Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Konkursā ''SkillsLatvia 2017'' medaļas ieguvuši 12 audzēkņi no Liepājas

Nedēļas nogalē, 22. aprīlī, ir noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss ''SkillsLatvia 2017'', kurā noteikti 53 medaļu ieguvēji 16 dažādās profesijās. 12 laureāti ir no Liepājas profesionālās izglītības iestādēm, atklāj konkursa rīkotāji.

No 20.- 22. aprīlim 96 konkursanti no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm izpildīja starptautiskajiem standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus, demonstrējot savas prasmes un to atbilstību darba tirgum.

''SkillsLatvia 2017'' kopskaitā izdalīti 16 medaļu komplekti visās konkursā pārstāvētajās profesijās, tādās kā datorsistēmu tehniķis, skatlogu noformētājs, apģērba izgatavotājs, frizieris, pavārs, mobilās robotikas tehniķis, flīzētājs, sausās būves tehniķis, u.c.

Visvairāk godalgu no Liepājas ieguvuši Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi. Pirmo vietu un zelta medaļas izcīnījuši Valdis Prūsis un Krists Rikšus, kuri strādāja komandā sausās būves tehniķa profesijā, kā arī Mihails Pavlovecs un Reinis Jansons, kuri startēja pārī mobilās robotikas tehniķa profesijā. Šajā pašā profesijā iegūta arī 2. vieta un sudraba medaļas komandai, kurā startēja Jānis Birznieks un Jānis Sandis Sproģis, savukārt krāsotāja profesijā otro vietu ieguva audzēknis Nauris Voroņins. Tehnikuma audzēkņi ieguvuši arī četras 3. vietas. Apģērbu izgatavotāja profesijā to izcīnījusi Samanta Skabule, viesmīļa profesijā – Oksana Tarasenko, flīzētāja profesijā – Edijs Beļajevs, savukārt elektrisko instalāciju tehniķa profesijā – Rihards Šnipke.

Vēl vienu medaļu liepājniekiem ir atnesusi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Luīze Mihailova, iegūstot augsto 2. vietu skatlogu noformētāja profesijā.

Kopā iegūstot astoņas godalgotas vietas un 11 medaļas, Liepājas Valsts tehnikums ieguvis otro vietu visvairāk godalgoto profesionālo izglītības iestāžu vidū. Pirmo vieto ieguvis Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, savukārt trešo vietu dala Daugavpils tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola.

''Meistarības konkurss ''SkillsLatvia 2017'' ir atlasījis talantīgākos, prasmīgākos un mērķtiecīgākos jauniešus no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Katrs no viņiem jau šodien ir vērtīgs darbinieks, par kuriem darba devēji izrāda interesi. Konkursa atmosfēra pārbauda ne tikai zināšanas un prasmes, bet arī dalībnieku spēju izturēt, koncentrēties, kā arī pieņemt lēmumus sarežģītos darba apstākļos. Esam gandarīti, ka jau pirmajā SkillsLatvia konkursā jūtama nozaru atsaucība, tādējādi darba devējos veicinot novērtējumu profesionālajai izglītībai. Jāuzsver, ka ''SkillsLatvia 2017'' laureāti cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills,'' informē VIAA direktore Dita Traidās.

''Dalība konkursā ''SkillsLatvia 2017'' jauniešiem sniedz lielu pārliecību par savām spējām turpmākajā izaugsmē. Tā vairs nav skola, bet augsts profesijas prasmju paraugdemonstrējums'', norāda Ilze Začeste, ''SkillsLatvia 2017'' vērtēšanas komisijas eksperte skatlogu noformētāja profesijā.

''Esmu gandarīts un lepns par konkursantu demonstrēto sniegumu un rezultātiem. Audzēkņu prasmes ir ļoti augstā līmenī. Pozitīvi vērtējams tas, ka sagatavošanās konkursam notikusi, iesaistot nozari. Uzskatu, ka ikvienu no konkursa dalībniekiem ir vērts pieņemt darbā,'' rezultātus komentē Raimonds Zommers, ''SkillsLatvia 2017'' vērtēšanas komisijas eksperts pavāra profesijā.

Konkursa ''SkillsLatvia 2017'' uzdevumi:
Konkursantu sniegumu vērtēja savas jomas profesionāļi – konkursa vērtēšanas komisija, kurā bija gan mācībspēki, gan darba devēji, gan eksperti ar starptautisko konkursu vērtēšana pieredzi. Konkursantu darba vietas Ķīpsalas izstāžu centrā tika aprīkotas atbilstoši uzdevuma prasībām. Piemēram, galdnieki uz vietas izgatavoja mēbeles, sausās būves tehniķi veidoja ēku konstrukcijas, flīzētāji flīzēja, bet datorsistēmu tehniķi – uzstādīja operētājsistēmu instalāciju. Tikmēr apģērba dizaineri uz vietas izgatavoja apģērbu, frizieri veidoja matu sakārtojumu, pavāri – maltītes u.tml.

Kopumā konkursa laikā dalībnieki uzdevuma izpildei iztērēja 600 sienas flīzes, 15 metrus auduma, izmantoja 630 kokskrūves, 23 tapetes ruļļus, 500 metrus makšķerauklas, 12 manekenu galvas ar dabīgajiem matiem, 820 metrus montāžas vadus u.c. materiālus.

Pievieno komentāru

Liepājā