FOTO: Karostā tagad moderns bērnudārzs 1

Otrdien, 6. janvārī, Liepājā, Karostā, Pulkveža Brieža ielā 10a, notika modernizētā bērnudārza "Pienenīte" svinīgais atklāšanas pasākums.Piedāvājam foto!

Kā jau svētku reizē ierasts, notika svinīga lentas pārgriešana, ko veica Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un viņa vietnieks Vilnis Vitkovskis, tāpat sekoja svētku uzrunas, laba vēlējumi, bet galdā tika celta īpaša torte. Bērnudārza atklāšanas pasākuma dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu priecēja Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā.

Kā atzina U. Sesks, atjaunotais bērnudārzs ir viens no skaistākajiem objektiem, kas pēdējā laikā uzbūvēts pilsētā, reizē saglabājot arī vēsturisko mantojumu. "Priecē, ka arī dzimstība Liepājā pagājušajā gadā pieaugusi, tāpēc 96 jaunas vietas bērnudārzā būs vajadzīgas", teica U. Sesks, novēlot bērniem būt priecīgiem un smaidīgiem un viņu vecākiem apmierinātiem.

Darbus objektā veica SIA "UPTK". Savukārt projektēšanu  un autoruzraudzību veica SIA "Būvprojektu vadība" no Rīgas. Telpu dizainu izstrādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas absolvente Beatrise Dzērve.

Jau iepriekš informējām, ka iestādē darbosies divas grupiņas bērniem no 1,5-3 gadiem un piecas grupas bērniem no 3-7 gadiem - pavisam 156 vietas, kas ir par 96 vietām vairāk nekā pirms rekonstrukcijas uzsākšanas. Izveidotas arī deviņas jaunas darba vietas.

Bērnudārza vadītāja ir Zane Gāliņa.

Projekta "Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" infrastruktūras uzlabošana" rezultātā tika uzbūvēta jauna ēka ar 120 vietām, pārejas galerija, siltināta un renovēta esošā ēka.  Abām bērnudārza ēkām ierīkotas jaunas iekšējās komunikācijas - ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkures un ventilācijas sistēmas. Uzbūvēts arī jauns žogs, renovēta saimniecības ēka, atjaunotas lapenes, izveidoti un nobruģēti celiņi.

Jaunajā sporta laukumā ir ieklāts mīkstais gumijas segums. PII "Pienenīte" ir trešais bērnudārzs Liepājā, kur izbūvēts sporta laukums ar mīksto gumijas segumu, kas nozīmē papildus drošību bērnudārza mazuļiem.

Bērnudārzs pirms rekonstrukcijas bija izvietots trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950.gadā.  Pirms bērnudārza šeit bija karaspēka daļas noliktavas.

Projekta kopējās izmaksas ir ap 1,7 miljoniem eiro, tai skaitā ERAF finansējums un valsts budžeta dotācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā