FOTO: Izglīto, lai nepieļautu nelaimi

16. aprīlī Liepājas 3. vidusskolā notika pirmā nodarbība akcijai ar devīzi "Lieto barā, mirsti viens!", ko rīko Liepājas domes Vides un veselības daļa sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldi (VPKRP).

Līdz mācību gada beigām gandrīz visu Liepājas skolu jaunieši tiks aicināti piedalīties nodarbībās par narkotisko vielu ietekmi uz veselību un to, kādas sekas uz mūžu var atstāt vieglprātīgs lēmums tās pamēģināt. Skolēnu un vecāku izglītošanas akcija ir viena no veselības mēneša aktivitātēm.

Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale pastāsta, ka akcijas devīze "Lieto barā, mirsti viens!" izvēlēta tāpēc, ka bars mudina narkotikas pamēģināt, bet, notiekot nelaimei, cilvēks visbiežāk tiek pamests viens. "Bērnam jau no sestās klases jāapzinās, ka tas, kā viņš dzīvo, būs saistīts ar viņa pieņemtajām izvēlēm," norāda I. Stadgale.

Nodarbību mērķis ir gan informēt par narkotiku postošo ietekmi, gan aicināt jauniešus nepalikt vienaldzīgiem, ja redz, ka kaitīgās vielas lieto citi. Akcijas rīkotāji mudina jauniešus aizdomāties, kāda būtu viņu dzīve, zinot, ka viņiem bija iespēja izglābt draugu. VPKRP Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds uzsver – bērnus ietekmēt ir visvieglāk, un cīņā ar narkotiku lietošanu, policija viena nespēj tikt galā.

Ir sagatavoti divu veidu informatīvie materiāli. Bukleti domāti gan skolēniem, gan viņu vecākiem. "Bieži vecāki nepamana problēmu, līdz bērns nonāk slimnīcā, un tad vaino visus citus. Vecāki ir atbildīgi par savu bērnu vienmēr un visur, kamēr vien pats bērns nav atbildīgs likuma priekšā", atgādina I. Stadgale.

Lai palīdzētu vecākiem laikus pamanīt narkotisko vielu lietošanas pazīmes, buklets "Izvēlies nelietot" izveidots tieši vecākiem. Bukletā aprakstītas ārējā izskata pazīmes, uzvedības izmaiņas, kas raksturīgas cilvēkiem, kuri lieto narkotikas, un informācija, kur vērsties pēc palīdzības.

Pirmā nodarbība Liepājas 3. vidusskolas 9. klases skolēniem tika sadalīta divās daļās - pirmajā piedalījās meitenes, bet otrajā VPKRP Liepājas iecirkņa inspektore Lidija Tumaša atsevišķi runāja ar zēniem. Inspektore lekciju ilustrēja ar dažādiem atgadījumiem no savas pieredzes, kad jaunieši saindējušies vai pārdozējuši narkotiskās vielas.

Kad inspektore parādīja marihuānas smēķēšanas ierīci, daudzi skolēni neslēpa, ka zina, kas tā ir un kā to izmanto. Jaunieši arī atpazina narkotiskās vielas L.Tumašas rādītajos maisiņos, citi zināja nosaukt pat to aptuvenās cenas.

Pievieno komentāru

Liepājā