FOTO: Iemūrē "Lielā dzintara" pamatakmeni 3

Piektdien, 4. oktobrī, klātesot Liepājas pilsētas mēram Uldim Seskam, ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, arhitektam Folkeram Gīnkem tika iemūrēts topošās Liepājas daudzfunkcionālās koncertzāles "Lielais dzintars" pamatakmens.

"Šī ir nozīmīga diena Liepājai, jo beidzot lielajam sapnim "Lielajam dzintaram" tiek ielikts pamatakmens. Šie ir darba svētki, jo ir noslēdzies smags 10 gadus ildzis laika posms un beidzot ir redzami kādi rezultāti," sacīja koncetzāles “Lielais dzintars" projekta vadītājs Ints Dālderis.

Savu vēstījums nozīmīgajā dienā bija atsūtījis arī koncertzāles viens no idejas autoriem, diriģents Imants Resnis. "Mīlestība, ticība un darba uzvara. Šie trīs vārdi ir visa pamatā un tapšanas laikā nepārtraukti ir bijuši klāt. Lai top gaisma! Un, lai minētie trīs vārdi, būtu atmiņā visiem, kas strādā pie koncertzāles tapšanas."

Liepājas pilsētas mērs U. Sesks norādīja, ka Liepājai pamatakmens iemūrēšana ir svarīgs notikums, jo pilsētnieki par to ir sapņojuši 10 gadu garumā. "Taps pati skanīgākā koncertzāle, dzintaram līdzīga, kas būs mājvieta orķestrim, mūzikas skolai. Iebūvēts pamatakmens "Lielajam dzintaram", kas kļūs par Liepājas simbolu un, kam pabraukt garām nevarēs, jo vienmēr tas būs vienmēr redzams." Pilsētas mērs novēlēja būvniekiem izturēt liepājnieku spiedienu un izteica cerības 2015. gadā satikties uz skaistu Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu.

Arhitekts F. Gīnke teica, ka kultūras projektu autori vienmēr ir pakļauti kritikai - vienalga kāds arī būtu darbs. "Cilvēces vēsture nav rekordu vēsture, bet gan kultūras vēsture, tāpēc man ir uzticēts emocionāls un ētisks darbs būvēt Liepājas koncetzāli." Viņš arī atzina, ka Liepāja ir īpaša pilsēta, kas atrodas starp ezeru un jūru, gadu desmitiem bijusi slēgta pilsēta, kas arī ietekmējis projekta attīstības gaitu. "Uzdevums ir piešķirt pilsētai jaunu identitāti. Kultūras un nākotnes identitāti, jo arhitektūra ir sava veida zīme," teic F. Gīnke. Viņš koncertzāli redz kā vietu, kur pulcējas ļaudis uz īpašiem notikumiem, lai komunicētu, lai svinētu svētkus. "Tai jākļūst par tikšanās vietu ne tikai uz koncertiem un sarīkojumiem, bet arī ikdienā. Mēs apzināmies "Lielā dzintara" nozīmību un apsolāmies dot pašu labāko, jo tas ir liels gods veidot Liepājai nozīmīgu objektu."

1.augustā Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde parakstīja būvniecības darbu un autoruzraudzības līgumus par koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecību Liepājā, Radio ielā 8. Autoruzraudzības līgums tika parakstīts ar austriešu arhitektu Folkeru Gīnki, savukārt līgums par būvniecības darbiem - ar uzņēmumu "Merks".

Koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas ir 21 272 783 lati bez pievienotās vērtības nodokļa. Būvniecības darbus plānots pabeigt 2015.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Hugo

Neticu ka šo būvi pabeigs jo nepietiks naudas. ja nu arī pabeigs, kurš liepājas vai rajona iedzīvotājs varēs atļauties nopirkt biļetes, visi enerģiskākie un ekonomiski aktīvie aizbraukuši. Runā ka Liepājā 48 tūkstoš cilvēki vien palikuši
Kesenfeldam mati nebūs jāataudzē, tas nu točno!

pirms 7 gadiem, 2013.10.10 14:07

Liepājā