FOTO: Ideja par golfa laukuma izveidi Zirgu salā nav īstenota; pašvaldība sola, ka teritorija arī turpmāk būs publiski pieejama

"Relaksācija," labākais, ko dod īpašums Liepājas Zirgu salā, nosauc liepājnieks Arvīds Kupčs. Zirgu sala ir Liepājas pašvaldības īpašums un sastāv no diviem zemes gabaliem. Puse salas tiek iznomāta laivu novietņu kooperatīvam “Kaija ZS”, par otra zemes gabala izmantošanu lēmums vēl jāpieņem.

“Atbraucu katru dienu. Makšķerēju, kopju dārzu, atpūšos,” kā pavada laiku Zirgu salā, uzskaita A. Kupčs. Viņa ģimenei atpūtas sezona Zirgu salā sākas 1. maijā. Tad mastā tiek pacelts Latvijas karogs. Ziemas sezona sākas pēc 18. Novembra svinībām, kad karogu nolaiž

Laivu novietņu kooperatīva “Kaija ZS” īpašnieki Zirgu salā uzcēluši vairāk nekā 200 laivu būdu. Ēku iekšpagalmi no garāmgājēju puses nav redzami. Tajos iedzīvotāji ierīkojuši sakņu dārziņus un atpūtas vietas, bet namiņu priekšpusē ir laivu piestātnes.

Pašvaldība  kooperatīvam “Kaija ZS” ir iznomājusi  aptuveni 11 hektārus zemes. Otrais zemes gabals ir 10 hektāru liels un par tā izmantošanu vēl jālemj, norāda Liepājas Būvvaldes vadītāja vietnieks, galvenais teritorijas plānotājs Arvīds Vitāls.

Zirgu sala ir pussala un to ieskauj Liepājas ezers, tā atrodas dabas lieguma zonā un ietilpst aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”. Taču tas nenozīmē, ka teritorijā ir aizliegta saimnieciskā darbība.

Uzņēmējiem par teritoriju ir bijusi interese, taču nekas no plāniem nav īstenots, piemēram, golfa laukuma izveide palikusi ideju līmenī. Būvvaldes ieteikums– organizēt metu konkursu, lai nolemtu, kādai Zirgu salai ir jābūt.

Zirgu sala arī turpmāk būs publiski pieejama, sola A. Vitāls. Uz salas varētu atrasties kempings, kā arī ar sportu saistītas aktivitātes.

Pievieno komentāru

Liepājā