FOTO: Goda teātris kopā ar bērniem iestudēs izrādi

Biedrība "Goda teātris" sadarbībā ar Liepājas Speciālo internātskolu uzsākuši liela un nozīmīga projekta, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, realizēšanu - "Mazais cilvēks - lielā pasaule. Teātra māksla kā psihosociālās integrācijas iespēja.".

"Goda teātris" dibināts 2011. gadā un savu darbu vērsis uz to, lai veidotu izrādes bērniem un jauniešiem. Kopīgas valodas atrašana ar viņiem ir Goda teātra mērķis, norāda projekta vadītāja Zanda Borga. Tāpēc arī biedrība iesaistījusies Nevalstisko organizāciju (NVO) konkursā, kurā ieguvusi atbalstu 13 643,34 latu apmērā no Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada perioda programmas "NVO projektu programma" sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF). Kas ir 89,5 % no projektam nepieciešamās summas un biedrība šobrīd strādā pie tā, lai iegūtu atlikušo finansējumu. Kopējās projekta izmakasas 15 243,34 lati.

Projekts "Mazais cilvēks - lielā pasaulē. Teātra māksla kā psihosociālās integrācijas iespēja." tiks realizēts līdz nākamā gada maijam, kad sadarbībā ar Liepājas Speciālās internātskolas audzēkņiem tiks izveidota izrāde. "Bet galvenais, ka projekta laikā bērnu uzlabos savas saskarsmes spējas, veiks dažādus radošus uzdevumus, kas atvērs viņus pasaulei," norāda Z. Borga. 20 projekta dalībniekus atlasījusi skola. Skolas pārstāve Ingrīda Jēče atklāj, ka skolā darbojas teātra pulciņš, kas ļoti palīdz bērniem ar dažādiem attīstības traucējumiem atvērties, labāk kontaktēties ar apkārtējiem un drošāk to darīt. "Esam ļoti priecīgi iesaistīties šai projektā, jo mūsu bērni grib darboties un viņiem ļoti patīk kontaktēties ar cilvēkiem, ko ikdienā nesatiek," norāda skolas pārstāve.

Projekta laikā ar bērniem strādās aktieris Kaspars Gods, psiholoģe Evija Siliņa un mākslinieks Varis Siliņš.

E. Siliņa strādās gan ar bērniem ar intelektuālajiem traucējumiem, gan ar viņu tuviniekiem. "Ar katru grupu strādāšu savādāk un ar īpašu pieeju prasmju attīstībai, sadarbības veidošanai - kopumā viss būs vērsts uz komandas darbu," stāsta E. Siliņa. viņa norāda arī, ka šai sabiedrības grupai nav dotas tik lielas iespējas radoši izpausties, kas ir ļoti nepieciešama. "Reizēm ielūkošos arī radošajās nodarbībās, lai redzētu, kā bērni atveras." Savukārt ar tuviniekiem tiks veikts izglītojošs darbs - diskusijas, lekcijas un atbalsta grupas.

Izrāde, kas taps projekta noslēgumā, būs tikai no bērnu stāstiem, viņu notikumiem, pastāsta K. Gods. Viņa pārziņā būs radošās nodarbības ar bērniem, kurās viņš cer, ka bērni atvēries, ļaujoties improvizācijas spēlēm un atklājot, ko viņi vēlas redzēt izrādē. Bērni paši būs ne tikai aktieri, bet arī scenogrāfi, afišu vedotāju, kostīmu mākslinieki.

"Katram ir savs skatījums uz dzīvi un šiem bērniem ir svarīgi redzēt savu dzīvi, savus darba augļus," stāsta mākslinieks V. Siliņš, kurš kopā ar bērniem veidos izrādes vizuālo ietērpu, cerot iegūt baudāmu un saprotamu rezultātu. "Svarīgs ir darba process, kurā paši bērnu visu darīs un mācīsies, bet mēs kopā ar viņiem, jo šāds projekts Liepājā vēl nav īstenots un strādāt bez konkrēta materiāla vienmēr ir grūtāk strādāt."

Projekta gaitai varēs seko līdzi Goda teātra mājaslapā, kurā tika ievietotas gan bildes, gan apraksti par nodarbībām.

Pievieno komentāru

Liepājā