FOTO: Gleznotāja Miķeļa Golta atmiņu pēcpusdiena Liepājas muzejā

28. decembrī Liepājas muzejā interesenti, laikabiedri un mākslas cienītāji muzeja pagraba velvju zālēs satikās uz mākslinieka Miķeļa Golta (1922-2007) dzīvei un daiļradei veltītu atmiņu vakaru.

Miķeļa Golta dzimšanas dienai veltītajā sarīkojumā bija īpaši veidota  raidījuma  par mākslinieku noskatīšanās, lielās viesu grāmatas lasīšana, atmiņu stāstījumi, sarunas un izstādes “Miķelis Golts. Neparastā Liepāja” aplūkošana, stāsta Astra Dzērve, Liepājas muzeja muzejpedagoģe

Izstādē skatāmas māklinieka Miķeļa Golta gleznas, kas ļauj izsekot mākslinieka daiļradei no viņa radošās darbības sākuma  līdz 2000. gadam.

Izstādi papildina Miķeļa Golta mākslas, kultūras un vēstures atbalsta fonda veidotās ceļojošās izstādes planšetes, kas vēsta par mākslinieka radošo darbību, viņa mantojumu un oriģinālo glezniecības autortehniku – plastisku masu. Ar šo masu mākslinieks veidoja gleznu faktūras, par kurām joprojām klīst leģendas – neviens īsti nezina, kā tās tapušas.

Izstāde atspoguļo arī Miķela Golta attiecības ar Liepāju, viņa pilsētas izjūtu, kas joprojām skatītāju uzrunā un sniedz paša mākslinieka brīžam romantizētu, brīžam paskarbu šīs pilsētas atklāsmi koka arhitektūras formās, mūra sienās un Kurzemes pilsētas dabas ainavās.

Miķelis Golts dzimis 1922. gada 25. decembrī, Rucavas pagasta Nidas ciematā, zvejnieku ģimenē. Liepājā beidzis A. Saulieša pamatskolu, no 1938. līdz 1939. gadam mācījies glezniecību K. Hartmaņa privātstudijā.
No 1947. līdz 1949. gadam mācījies Liepājas Mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā. No 1947. līdz 1972. gadam strādājis dažādus darbus: bijis krāsotājs un galdnieks, mākslinieks noformētājs un mācību meistars Liepājas Mākslas vidusskolā.

Sākot ar 1947. gadu, rīkojis savu darbu izstādes. M. Golta gleznas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības fondā, valsts un pašvaldības muzejos, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs. No 1973. gada – Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Izstāde „Miķelis Golts. Neparastā Liepāja” skatāma līdz 29. decembrim.

Pievieno komentāru

Liepājā