FOTO: Franču fotogrāfs Liepājā atklāj savu izstādi ''Latvijas ceļojums'' 1

No 7. novembra līdz 4. decembrim Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma franču ceļotāja un fotogrāfa Stefana Sudjēra ceļojošā izstāde ''Latvijas ceļojums''. Izstādes atklāšana un tikšanās ar fotogrāfiju autoru notika 7. novembrī.

Apmeklētāji var sekot pa pēdām Stefanam Sudjēram, kas 26 dienās (2014. gadā) šķērsojis Latviju kājām virzienā no rietumiem līdz austrumiem, mērojot 556 kilometrus, fotogrāfijās atainojot dažādus lauku, mežu, lielceļu skatus un neskarto dabas ainavu skaistumu. S.Sudjērs sava pārgājiena laikā ir nakšņojis zem klajas debess, līdzi bija paņēmis telti, guļammaisu, drēbes, nazi un nedaudz pārtikas. Taču vissvarīgākais – līdzi bija fotoaparāts.

Stefans Sudjērs dzimis 1970. gadā Francijā. Pēc banku zinību studijām Luksemburgā un tieslietu studijām Francijā S. Sudjērs strādā Londonā dažādās firmās kā direktors, jurists un ģenerālsekretārs. 2001. gadā no jauna pievērsies studijām, lai apgūstu teoloģiju. Tomēr radošais gars un interese par fotogrāfiju no 12 gadu vecuma ņem virsroku – S. Sudjērs pievērsies mākslinieka fotogrāfa karjerai. Fotogrāfs ir liels ceļotājs, kurš kopš pusaudža gadiem iepazīst citas zemes un tautas, iemūžinot savus ceļojumus fotogrāfijās.

''Es mīlu ziemu, mīlu aukstumu, jo tad soma nav jānes uz muguras, bet to var vilkt pa sniegu. Ziemā apkārt arī nav pārāk daudz cilvēku – tas ir mans laiks, jo man patīk būt vienam. Staigāšana man dod iespēju domāt, atbildēt uz dzīves jautājumiem, izzināt un būt ar sevi'' tā ir teicis fotogrāfs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Màkslinieks

Meistars Màris izràdàs liels màkslinieks un kùku èdàjs

pirms 4 gadiem, 2016.11.10 14:27

Liepājā