FOTO: "Es rādu tev to, ko pats neredzu"

Līdz piektdienai Liepājas Latviešu biedrības nama foajē skatāma fotoizstāde "Es rādu tev to, ko pats neredzu". Liepājas Neredzīgo biedrības projekts notiek sadarbībā ar Lauvu klubu, kas organizēs arī izstādes viesošanos gan citviet Latvijā, gan ārzemēs.

Projekta dalībnieki un izstādes autori: Lilita Štefaņuka, Zoja Smirnova, Solveiga Vildmane, Visvaldis Gansons, Artūrs Līvmanis, Ivars Starks un Gatis Nierliņš. 30 izstādes darbi atlasīti no gandrīz 500 projekta laikā tapušiem kadriem.

Sākumā jau paši nezinājām, ar ko tas beigsies,  atzīst Zoja Smirnova, viena no projekta dalībniecēm, kura ir pilnīgi neredzīga. Ar sajūsmu viņa atceras plenēru izbraucienus, sevišķi viesošanos kādā vācu ģimenē, kas savā saimniecībā audzējot kviešus, rapsi.

"Man patika, ka viņiem pašiem patika," rezumē fotoprojekta idejas autore, māksliniece Ilze Jansone.

Fotoprojekts īstenots, izmantojot "Canon" dāvinātās piecas fotokameras, kas domātas ierindas fotogrāfam un nav īpaši aprīkotas neredzīga cilvēka vajadzībām. Ideja radās I.Jansonei, kura jau iepriekš sadarbojusies ar Liepājas Neredzīgo biedrību un ir saistīta arī ar Lauvu klubu. I. Jansone vada dažādas pulciņu nodarbības biedrībā, tāpēc novērojusi, ar kādu aizrautību vājredzīgi un neredzīgi cilvēki apgūst jaunas tehnoloģijas, ir gatavi pamēģināt un atsaucas idejām.

Fotoizstāde ar starptautiskā Lauvu kluba tīkla atbalstu apceļos vispirms Latviju, viesojoties Jūrmalā, Rīgā, Valmierā, Alūksnē. Pēc tam plānotas izstādes Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā. Ar vēstniecības atbalstu - arī Lielbritānijā un ASV.

Plašāk lasiet laikraksta "Kursas Laiks" 9. janvāra numurā.

Pievieno komentāru

Liepājā