FOTO: Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" saņem Inese Zandere

Svinīga Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" pasniegšana notika Liepājas muzejā sestdien, 17. septembrī. Galveno balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma grāmatas "Kuģa žurnāls" autore Inese Zandere.

Egona Līva piemiņas balvas konkurss "Krasta ļaudis" dibināts, lai veicinātu interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā.

Liepājas pašvaldības Kultūras pārvaldes izsludinātajam konkursam uz Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" nominācijai "Labākā grāmata" 2016. gadā bija  izvirzīti 12 literārie darbi. 12 darbi tika saņemti arī nominācijai "Labākais skolu jaunatnes literārais darbs"


Nominācijā "Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu"  piemiņas balvu "Krasta ļaudis" un prēmiju 100 eiro apmērā pasniedza Samantai Reinei no Viļāniem ar darbu "Pazust un palikt tevī". Naudas balvas saņēma arī Marks Markovs no Ventspils ar darbu "Krasta ļaudis" un Luīze Krista Irbena no Saulkrastiem ar darbu "Jūras lilijas".


Jauniešiem bija sarūpētas balvas arī īpašās nominācijās: par izcilu miniatūras formu Guntai Ozolai no Limbažiem ar darbu "Miniatūra", par jauniešu problēmu meklējumiem un risinājumu Annai Paulai Spriedējai no Liepājas ar darbu "Zivju Edgars", par Liepājas tēla atklāšanu Elīnai Jaunzemei no Liepājas ar darbu "Vēja pilsēta, tās kultūra un sirds ritms" un par jūrniecības tēmas popularizēšanu Kristīnei Zeimulei no Viļāniem ar darbu "Jūrnieka sirds".


Liepājas Universitātes specbalva tika pasniegta Arnoldam Auziņam par grāmatu "Arī rakstnieks ir cilvēks".


Piejūras pilsētu literārās akadēmijas specbalvu par debiju prozā, izdodot grāmatu "Stikli" saņēma Inga Gaile.


"Rotari" klubs pasniedza balvu par Gundegas Repšes grāmatas “Bogene'" vizuālo noformējumu māksliniekam Jānim Esītim.


Pārsteiguma balva no Liepājas Speciālās Ekonomiskās zonas pārvaldes tika piešķirta Gundegai Repšei par latviskuma, patriotisma, vēstures notikumu un sabiedrībā notiekušo procesu aktualizēšanu grāmatā "Bogene".


Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā  ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija.


Pievieno komentāru

Liepājā