FOTO: Distancēties gribētājus Liepājā nepatīkami pārsteidz pašvaldības rīcība 3

Piektdienas pēcpusdienā Liepājā par pašvaldības veiktajiem labiekārtošanas darbiem nepatīkami pārsteigti bija iedzīvotāji, kuri vēlējās ievērot ārkārtas situācijas noteiktās prasības un distancēties no sabiedrības masām.

Piektdienas pēcpusdienā saulaino pavasara dienu ļoti daudzi iedzīvotāji baudīja, pastaigājoties pa celiņu no Porziņģlaukuma līdz Vētru ielai. Celiņa populārākajos posmos cilvēku plūsma bija pat lielāka nekā lielveikalos. Lai izvairītos no šīs lielās cilvēku plūsmas, alternatīva ir brīnišķīgie celiņi kāpu zonā, ko iecienījuši suņu staidzinātāji un riteņbraucēji. Vienā no mazākajiem pieejas punktiem jūrai ir veikti labiekārtošanas un paplašināšanas darbi, kā rezultātā kāpu celiņam ir aizstumts priekšā pamatīgs valnis.

Portāls novēroja, ka celiņa izmantotājiem bija jāpieņem lēmums - viens no variantiem bija rāpties tam pāri, vai šķērsli apiet caur brikšņiem, kur gan varēja riskēt palikt slapjām kājām. Arī pati pieeja jūrai ir stipri paplašināta, ar traktoru nostumjot kārklus, tā ļaujot ieskrieties vējiem.

Jau rakstīts, ka lai cīnītos ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, sākts vērtēt iespēju jau tuvākajā laikā ierobežot cilvēku pulcēšanos brīvā dabā, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Politiķe atgādināja, ka trešdien tika konstatētie pirmie pieci saslimšanas gadījumi, kad nav iespējams noteikt epidemioloģisko saikni, tādējādi valdība sākusi izvērtēt papildu drošības pasākumu ieviešanu, tostarp, ierobežojot cilvēku pulcēšanos konkrētās vietās brīvā dabā, vēsta LETA.

Veselības ministrijā tiek vērtēti citu valstu piemēri, tostarp arī Vācijas un Igaunijas, kur jau ir ieviesti stingrāki cilvēku pulcēšanās ierobežojumi. Lai gan Latvijā vēl nav tik augsts inficēto daudzums, Veselības ministrija jau savlaicīgi pievēršas tālāku ierobežojumu izvērtēšanai un potenciālai ieviešanai nākotnē, norādīja Viņķele.

Ministre sacīja, ka jau tuvākajā laikā ministrija sazināsies ar kolēģiem ārzemēs, lai saprastu, kā darbojas un kā ir kontrolējami ierobežojumi, mudinot iedzīvotājus jau šajās brīvdienās "sākt trenēties situācijai, kad dabas parkos, jūrmalā, parkos būs ierobežojumi tam, cik cilvēku tur varēs uzturēties".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Daila

atkal ar visu neapmierinātie ,nu labi,ka labiekārto,ja arī pirms tam tur bija ļoti augsta kāpa un ne tik viegli pārvarama

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.27 20:46

Es

Nu isteniba jau ir tais iba.tad kad visur cinas ar to lai kapas paliliktu tad te redz visiem po it seviski nu talak neteiksu

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.28 16:32

Ehh....

Cerams,ka mežus galīgi neaizslēgs! Kur tad lai to svaigo gaisu sagramsta!? Maximās netirgo :))

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.28 17:26

Liepājā