FOTO: Dakteri Klauni ciemojas Liepājas reģionālajā slimnīcā

Piektdien, 8. jūlijā Liepājas reģionālajā slimnīcā ciemojās biedrība "Dr. Klauns". Šī bija pirmā Klaunu darba diena Liepājā un viņu uzdevums bjia sniegt pozitīvas emocijas mazajiem pacientiem veseļošanās laikā.

Biedrība Dr.Klauns četros gados organizējusi trīs apmācību kursus topošajiem Dakteriem Klauniem, kuri strādā galvenokārt Rīgā, kā arī Ventspilī, Valmierā un Cēsīs.

"Liels prieks, ka izdevies paplašināt biedrības “Dr.Klauns” darbu arī reģionālajās slimnīcās Daugavpilī, Rēzeknē un Liepājā, kurās līdz šim mazajiem pacientiem nebija iespējas saņemt šāda veida atbalstu. Mūsu darbam būtisks ir sabiedrības finansiālais atbalsts, bet īpašu paldies sakām arī pašvaldībām un visu slimnīcu vadībai par morālo atbalstu un uzticēšanos," atklāj biedrības "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Vispārējās bērnu slimību nodaļas virsārste Guna Heidemane saka: "Dakteru Klaunu ienākšana slimnīcā un tieši bērnu nodaļā ir apsveicama iniciatīva, jo klauni, kas mums visiem asociējas ar smiekliem un jautrību, spēj samazināt mazo pacientu un arī viņu vecāku bailes vai trauksmes sajūtu, kas saistīta ar slimnīcu, ar ārstēšanu, ar manipulācijām, kas jāveic. Kad Dakteri Klauni sāk jokot ar bērniem, tas mazina stresu un uztraukumu. Dakteri Klauni var palīdzēt vairāk uzticēties mediķiem un atvieglot komunikāciju starp personālu, mazo pacientu un viņa vecākiem. Tas ir ļoti svarīgi, jo ļauj gan bērniem, gan viņu vecākiem nomierināties un justies labāk, kas veicina arī atlabšanu."

Pievieno komentāru

Liepājā