FOTO: Biedrības namā priecē rudens ziedu karalienes dālijas

Ceturtdien, 20. septembrī, tika atklāta un līdz sestdienai, 22. septembrim Liepājas Latviešu biedrības namā ir apskatāma Dāliju ziedu izstāde. Pavisam kopā ir skatāmas ap 150 dažādu nokrāsu dāliju šķirnes, kas izaudzētas Vidzemes un Zemgales reģionos.

Ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības nams organizē sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekciju. Skaistākās dālijas no savām kolekcijām uz izstādi ir atveduši kolekcionāri Helga Ancāne, Juta un Maigurs Strīķi no Rīgas.

Dālijas ir ļoti skaistas un krāšņas savā dažādībā, tās paver ļoti plašas variācijas iespējas ne vien krāsu, bet arī lieluma ziņā. Mazākie dāliju ziedi mēdz būt tikai 3 cm diametrā, bet lielākie spēj sasniegt pat 40 cm diametrā lielus ziedus. Daudzām dāliju šķirnēm no viena krūma izzied pat ap 200 ziedu. Tāda krāsu varavīksne, zieda formu daudzveidība un krūmu augstuma dažādība nav nevienai citai puķu kultūrai, tāpēc šie ziedi ir koši un ļoti skaisti akcenti jebkurā dārzā. Pirmos dāliju ziedus  var gaidīt jau jūlija sākumā, bet krāšņākā un bagātākā dāliju ziedēšana ir augustā un līdz pat rudens salnām.

Pievieno komentāru

Liepājā