FOTO: Biedrības namā atklāj izstādi ''Atgriešanās''

Oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namam aprit 25 gadi kopš nama ēka tika atbrīvota no PSRS Sarkanās armijas un tajā atgriezās latviešu kultūra. Atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, biedrības nams 3. oktobrī atklāja izstādi, kurā, līdz 6. novembrim, varēs apskatīt vēsturisko jubilejas atceres izstādi ''Atgriešanās''.

Šīs vēstures liecības ikvienam interesentam ir iespējams apskatīt izstādē ''Atgriešanās'', kuru veidojis fotogrāfs Aigars Hibneris, izstādē eksponējot ne vien savus, bet arī leģendārā fotomākslinieka Jāņa Lādīša fotomirkļus.

25 gadus atpakaļ Liepājas pilsētas valde pieņēma lēmumu atgūt Latviešu biedrības nama ēku no PSRS Jūras Kara Flotes. Liktenis iegrozījās tā, ka šis skaistais nams Rožu laukumā, kas ar milzu entuziasmu īsā laikā 1935. gadā tika uzcelts, piecus gadus vēlāk piedzīvoja okupāciju un vairāk nekā uz piecdesmit gadiem tika izskausts, iznīdējot tā latvisko garu un nacionālo kultūru.

1991. gadā Latvija atguva savu valstisko neatkarību - liepājniekiem šie svētki bija dubultīgi, jo tā paša gada 1. oktobrī no vecā Kultūras nama 8. marta ielā 2 (tagadējā Ludviķa ielā) svinīgā svētku gājienā pāri Rožu laukumam uz savām īstajām mājām pārgāja 25 latviešu tautas mākslas un kultūras kolektīvi, kur tos sagaidīja līdzjutēji un daļa kolektīva no bijušā Virsnieku nama. Šajā dienā tika iesvētīts Latvijas karogs, kurš, himnai skanot, pēc vairāk nekā piecdesmit gadiem nu atkal pacēlās un kopš tā laika lepni plīvo virs Liepājas Latviešu biedrības nama jumta. Dzelonis, kas ilgus gadus sāpīgi dūra liepājnieku sirdis, tika izrauts.

Pievieno komentāru

Liepājā