FOTO: Bērni Liepājā sacenšas kuģu modeļu sacensībās

Sestdien, 1. februārī, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Laumiņa” telpās notika ikgadējās kuģu modeļu sacensības mini baseinā “Liepājas vilnis 2020”.

Pateicoties pieredzes bagātajam pedagogam Uldim Skamaram un viņa ieguldījumam bērnu pilnveidošanā tehniskajās zināšanās, kuģu modeļu sacensības Liepājas dzīvē aizvien ieņem būtisku lomu.

1994. gadā skolotājs sāka pievērsties kuģu modelismam un mācīja skolēniem, kā izgatavot kuģa modeli precīzi pēc rasējuma, mēroga, kā izgatavot kuģu dzinējus un likt kuģim peldēt precīzi un ātri. U. Skamara audzēkņi vienmēr dažāda mēroga sacensībās ir ieguvuši pirmās vietas visās kuģu modeļu klasēs.

U. Skamars atklāj, ka ar katru gadu sarūk interese par kuģa modelismu un tas ir skaidrojams ar plašo un daudzveidīgo interešu izglītību pieejamību pilsētā, turklāt skolotājs ir novērojis, ka mūsdienu paaudzei trūkst pacietības un mērķtiecība, ja salīdzina šīs īpašības ar jauniešiem pirms vairākiem desmitiem gadu. Tomēr skolotājs ir gandarīts, ka kuģa modelisma tradīcijas arvien ir dzīvas ne tikai Liepājā, bet arī Valmierā un Rīgā.

Pievieno komentāru

Liepājā