FOTO: Atkritumu šķirošanas projekta "Domā par nākotni!" noslēguma pasākums

Ceturtdien, 19. decembrī, Liepājas domē notika atkritumu šķirošanas projekta "Domā par nākotni!" noslēguma pasākums, kura laikā tika sumināti projekta čaklākie dalībnieki.

Piedāvājam foto.

Akcijā iesaistījušās skolas kopā sašķirojušas gandrīz 12 tonnas makulatūras un 271 kilogramus PET izstrādājumus, informē Liepājas dome.

Akcijā iesaistījās sešas Liepājas vispārizglītojošās iestādes: Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Liepājas vakara (maiņu) vidusskola, Liepājas J. Čakstes 10. vidusskola, Liepājas 15. vidusskola un Liepājas A. Puškina 2. vidusskola. Akcijas laikā šajās skolās notika atkritumu dalīta savākšana un sašķirotos atkritumus savāca un svēra atkritumu apsaimniekošanas kompānija „Nordia”.

Skolu konkurencē visaktīvākie šķirotāji un 1. vietas un galvenās balvas 500 Ls ieguvēji ir Liepājas Ezerkrasta sākumskola, kas sašķiroja vairāk nekā 9 tonnas makulatūras un 165 kilogramus PET izstrādājumus. 2. vietu un balvu 300 Ls vērtībā ieguva Liepājas Raiņa 6. vidusskola, 3. vietas un balvas 150 Ls vērtībā ieguvēji ir Liepājas vakara (maiņu) vidusskola. Pārējās skolas saņēma atzinību un balvu 50 Ls vērtībā.

Pasākuma laikā tika sveikti arī konkursa „Tā šķiroju es!” dalībnieki. Konkursa laikā skolēni gan individuāli, gan grupās tika aicināti fiksēt zīmējumu, fotogrāfiju, video filmiņu un citos veidos, kā viņi šķiro atkritumus mājās, skolā vai kur citur. Sagatavotie materiāli bija izstādīti un parādīti akcijas noslēguma pasākumā. Konkursā 1. vietu ieguva Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 2.c klases skolniece Žanete Griniece ar video par atkritumu šķirošanu viņas mājas. 2. vietu saņēma Liepājas J. Čakstes 10. vidusskolas 8.a klase, savukārt 3. vietas ieguvēja ir Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.d klases skolniece Laura Glaudāne, kas sagatavoja informatīvu plakātu par atkritumu šķirošanu.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš pateicās akcijas dalībniekiem par dalību konkursā un ieguldīto darbu, uzsverot, ka skolēni visi kopā palīdzējuši Liepāju padarīt tīrāku, nepalielinot atkritumu poligonā noguldīto nešķiroto atkritumu kalnu. „Svarīgi jau no mazotnes bērniem mācīt, ko nozīmē atkritumu šķirošana un kādēļ tā nepieciešama”, uzsvēra G. Ansiņš.

Kā uzsvēra atkritumu apsaimniekošanas kompānijas „Nordia” pārstāve, būtiski atkritumu šķirošanu turpināt arī ikdienā bez konkursiem un apbalvojumiem un novēlēja, lai skolēniem un ģimenēm tas arī izdodas.

Pievieno komentāru

Liepājā