FOTO: Atklāta atpūtas taka "Prieks"

Piektdien, 13.septembrī, Liepājā notika rekonstruētās atpūtas takas Prieks svinīgā atklāšana, kas pateicoties Latvijas Mobilā Telefona (LMT) finansiālajam atbalstam tika īstenota projekta LMT Liepājai laikā. Projekts Prieks finansiālo atbalstu takas labiekārtošanai saņēma arī 2011.gadā, kad pirmo reizi norisinājās LMT Latvijai projektu konkurss.

LMT Latvijai ietvaros taka tika papildināta ar jaunām āra trenažieru iekārtām, kas paredzētas dažādu muskuļu grupu trenēšanai bērniem no astoņu gadu vecuma un pieaugušajiem. Atpūtas taku var apmeklēt ne tikai liepājnieki, bet arī pilsētas viesi, kuri vēlas pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā. Pastaigājoties un baudot dabu, nodarbojoties ar aktīvu atpūtu, ikvienam tiek sniegta iespēja uzlabot savu veselību un vairot dzīvesprieku.

„Liepājnieki vienmēr izcēlušies kā labu ideju ģeneratori, šī projekta realizācija vēlreiz to apstiprina. Daba un aktīva vide rosina labas sajūtas - Zaļās birzes mikrorajons ir kā radīts, lai tieši ar savu “zaļumu” priecētu ikvienu liepājnieku un pilsētas viesi. Tas ir mūsu kopīgs ieguldījums Liepājas un tās iedzīvotāju sociāli nozīmīgu projektu īstenošanai savai un savas pilsētas izaugsmei,” atzina Biznesa klientu centra Liepāja Liene Dombrovska.

Melnupītes kanālmalu, kura sākotnēji bija aizaugusi un piemētāta ar atkritumiem, projekta iniciatori brīvprātīgi kopa vairāku talku laikā. Ar atsaucīgu cilvēku iniciatīvu, iesaistot arī mikrorajona iedzīvotājus, organizācijas un pašvaldību, izdevies šo vietu sakārtot.

„Mums šis projekts ir ļoti nozīmīgs. Redzam, ka esam snieguši atbalstu gan līdzcilvēkiem, gan videi. Ir patiess prieks vērot, ka uz taku nāk ģimenes ar bērniem, bērni no bērnunama, cilvēki pastaigājas ar suņiem vai vienkārši sēž upes krastā, pārdomāt ko sev vien zināmu. Ir prieks, ja uz taku atbrauc ar velosipēdistiem no centra. Šai vietai vēl ir daudz perspektīvu,” ar lepnumu atzina takas projekta autore Ilze Vitāle.

Projekta Prieks iniciatoriem atspēriena punkts bija 2011.gads, kad pateicoties LMT Latvijai pirmajam projektu konkursam, atpūtas takas ierīkotāji saņēma LMT finansiālu atbalstu. Tika uzstādīts rotaļu komplekss, līdzsvara šūpoles, alpīnisma siena un vingrošanas komplekss, kā arī ierīkoti soliņi ar atkritumu urnām. Šī gada LMT projektu konkursa atbalsts atkal ir solis tālāk takas paplašināšanai, uzstādot arī āra trenažierus un sniedzot iespēju takas elementus izmantot ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem.

Zita Lazdāne Laķe
Nords Porter Novelli

Pievieno komentāru

Liepājā