Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Atklāj Liepājas Jauniešu māju 4

10. un 11. oktobrī ar daudzveidīgām muzikālām un radošām aktivitātēm notiek oficiālie Jauniešu mājas atklāšanas svētki.  Pirmajā dienā Jauniešu māju apciemoja Domes vadība, deputāti, sadarbības partneri, viesi no tuvākām un tālākām izglītības iestādēm, jauniešu centriem, bet šodien, 11. oktobrī  plkst.18.00 uz īpašu pasākumu aicināti jaunieši, tajā piedalīsies arī Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Eiroparlamenta deputāts Kārlis Šadurskis, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Lai gan Liepājas Bērnu un jaunatnes centra ceturtā struktūrvienība - Jauniešu māja darbojas vairāk nekā mēnesi, tā vēl līdz šim tika uzposta, labiekārtota un aprīkota ar mūsdienīgu tehniku un mēbelēm, lai jaunieši tajā varētu justies mājīgi, radoši izpausties un saturīgi pavadīt šeit brīvo laiku atbilstoši savām vēlmēm un interesēm.

10. oktobrī Jauniešu māja saņēma daudz laba vēlējumu -  no Domes priekšsēdētāja vietniekiem Silvas Goldes un Gunāra Ansiņa, Domes deputātiem, Jauniešu mājas idejas aizsācējiem un virzītājiem Pāvela Jura, Viļa Brūvera,  Ata Egliņa-Eglīša, pilsētas izglītības iestāžu vadītājiem, tuviem un tāliem viesiem.

„Liepāja ir jauniešu pilsēta -  ar labām izglītības iespējām, savu Universitāti, tehnikumu, mūzikas un mākslas skolām, tagad mums ir arī moderns jauniešu atpūtas centrs,” savā apsveikumā uzsvēra Silva Golde, novēlot Jauniešu māju turpināt piepildīt ar gudru un  interesantu saturu.

11. oktobra vakarā uz Jauniešu māju aicināti jaunieši, kuriem būs iespēja izklaidēties, iepazīties, baudīt un izdejot labu mūziku, darboties ar īpašu elektronisko instalāciju #Liepāja, tikties un iztaujāt vakara viesi - Eiroparlamenta deputātu Kārli Šadurski par tēmu „Jaunietis Eiropā”.

Jaunums atklāšanas pasākumos ir  #Liepāja, kas veidota kā elektroniska projekcija-instalācija uz sienas mūzikas istabā, kurā  ikviens var apskatīt Liepājas atspoguļojumu divos populāros sociālos tīklos Instagram un Twitter. Instalācijas autors ir Valters Grišāns, Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmas absolvents.

„Šoreiz mazāk es esmu mākslinieks, bet mākslinieki ir paši liepājnieki un Liepājas viesi, draugi un arī nedraugi, kuri veido projekciju saturu. Mana loma šoreiz bija šo atšķirīgo cilvēku skatījumu savīt kopā vienā elementā,” skaidro instalācijas autors. 

#Liepāja ir turpinājums Jauniešu mājas mēģinājumiem risināt pilsētvides attīstības jautājumus no jauniešu skatu punkta – jau septembrī Jāņa Jankevica un Pētera Riekstiņa vadībā notika video klases „Urbānā Liepāja”, kur jaunieši veidoja īsfilmas par Liepāju kā pilsētu, kura piemērota jauniešu izaugsmei. Filmas varēs noskatīties arī svētku viesi.

Aizraujoša solās būt iespēja ikvienam pasākuma dalībniekam piedalīties dejas stundā, ko ar Skype palīdzību vadīs atraktīvais dejotājs Pako no Portugāles.

Par klātesošo labu noskaņojumu rūpējas bītmeikers NIKLĀVz no Rīgas un dīdžeju apvienība „Unknown Crusade”, BJC hip-hop dejotāji Sergeja Veļokorodova vadībā.

Jauniešu māja atrodas Liepājā, Kungu ielā 24, pagalmā blakus Pētera I namiņam.

Jauniešu mājas renovācija notika Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projekta LLIV-221 „Jaunieši – sabiedrības attīstības un izaugsmes garants (COMMON FUTURE)” ietvaros. Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projekta LLIV-221 „Jaunieši – sabiedrības attīstības un izaugsmes garants” mērķis ir radīt vidi, kurā ikvienam jaunietim būtu brīvi pieejamas dažādas bezmaksas aktivitātes, kas vērstas uz personības pilnveidi. Projektā kopā ar sadarbības partneri – Klaipēdas pašvaldību – paredzēts veikt vairākas aktivitātes – organizēt jauniešu konferences, pieredzes apmaiņas braucienus, teātra mākslas un mūzikas nodarbības, kino vakarus un citas aktivitātes. Projekta mērķauditorija ir Liepājas jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Visu projektu plānots realizēt līdz 2014. gada aprīlim.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vīna glāze

cik tie "jaunieši",tajās bildēs,pārlaimīgi

pirms 5 gadiem, 2013.10.11 10:48

vīna gāzes ,

pavītušas sejas -jauniešu māja ???

pirms 5 gadiem, 2013.10.11 21:03

Liepājā