Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Atklāj izstādi "Zili zaļi brīnumi"

Trešdien, 1. aprīlī, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" meistares aicināja uz izstādes "Zili zaļi brīnumi" atklāšanu Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā.

Vērienīgajā izstādē līdz 30. aprīlim apskatāmi 34 meistaru darbi, gan tradicionālie, gan laikmetīgo tekstiliju un sīklietu izstrādājumi – krāšņi cimdi, zeķes un jostas. Ieeja bez maksas, informē  Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.

Zili zaļā gaisma ir reta dabas parādība, ko izdodas notvert jūras piekrastē Kurzemē dažas sekundes pēc saules rieta kā spilgtu, neparasti sulīgu krāsu uzliesmojumu. Pasaule vizuāli pārveidojas līdz nepazīšanai, jo to nevar sastapt nekur citur dabā, ne augu valstī ar tās toņu bezgalīgo daudzveidību, no kā arī cēlies latviešu teiciens, ka piedzīvoti zili zaļi brīnumi. Kaut arī šī parādība ir ārkārtīgi reta, tomēr senčiem tā bija zināma un pieminēta pat dainās. Ticējumi vēsta, ka zaļais stars sola veiksmi mīlestībā un laimīgu dzīvi tam, kas to ieraudzījis.

"Zili zaļi brīnumi – šie vārdi lielā mērā atspoguļo tos procesus, piedzīvojumus un pārdzīvojumus, ko izjūt katrs, kas atradis savu identitāti krāsu un formu meklējumos balstītu tautas tradīciju izpētē. Brīnums par savām, līdz šim neapzinātām spējām, par interesantiem rezultātiem, par jaunām atklāsmēm, par iespējām un bezgalīgo senču atstātā mantojuma informācijas apjomu pārņem ikreiz, kad tiek radīts katrs jauns darbs," stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” radošā vadītāja Smaida Rubeze.

Novēlot skatītājiem pašiem piedzīvot reto dabas parādību un visu to, kas saistīts ar zili zaļo cerību gaismu, studijas "Liepava" vadītāja Ilze Škuberte atgādina, ka esam nākuši no kuršiem, no līviem un mūsu dzīve rit pie jūras, tās ir mūsu saknes: "Mēs esam spītīgie un krāsās lepnie kurzemnieki. Tas viss skaidri parādās mūsu spilgtajos tautas tērpos, rotās, rokdarbos, segās – visur, arī mūsu jaunradē."

Lietišķās mākslas studijas "Liepava" meistares ikdienā nodarbojas ar tekstila amatniecības izkopšanu, kas tradicionālajā izpratnē ir aušana un rokdarbi. Meistaru uzmanības lokā vienmēr ir tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa detaļu pētniecība, kā arī austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšana, īpaši akcentējot Kurzemei raksturīgo.

Izstāde no šī gada 16. februāra bija apskatāma Skrundas kultūras namā, bet šobrīd tā mēnesi priecēs liepājniekus un pilsētas viesus Liepājas Latviešu biedrības namā.

Pievieno komentāru

Liepājā