FOTO: Atklāj izstādi "Vasaras laiks"

Uzņēmuma UPB izstāžu galerijā, Dzintaru ielā 19, Liepājā, piektdien atklāta mākslinieces Anitas Melderes personālizstāde "Vasaras laiks". Izstāde būs apskatāma līdz 28.jūlijam.

"Tīrs audekls uz mana molberta arvien ir kādas jaunas dzīves sākums un cerība. Mani valdzina krāsas, līniju un manu pirkstu spēja uzburt dziļuma ilūziju," saka māksliniece.

Mākslinieces A. Melderes (1949) glezniecība pārsteidz ar spēku un krāsu rotaļu, šķiet, ka visa dzīves izjūtu gamma rod izklāstu viņas darbos. Rotaļas ar krāsu, gaismu un emocijām uz audekla, skatītāju "ievelk" mākslinieces pasaulē un, "pabeidzot darbu ar skatīšanos", izstādes vērotājs kļūst par radītāju – savu iespaidu, izjūtu, prieka un piedzīvojuma baudītāju. Glezniecība ir gadu gaitā mainījusies, un māksliniece ir izkopusi savu, atpazīstamu rokrakstu, kas apbur un valdzina. Kā teikusi gleznotāja Guna Millersone, Anita Meldere ir "meitene ar zelta otu".

Izstāde "Vasaras laiks" uzbur visas noskaņas, kuras ir saistās ar vasaru – krāsas, skaņas, smaržas un garšas....izjūtu gamma, izlikta uz audekliem, atklāj mākslinieces dvēseliskās bagātības un dzīves pieredzes spēku.

A.Meldere, izliekot savus pārdzīvojumus uz audekla, ieved mūs savu tēlu pasaulē, liekot nojaust fantāziju, emociju un noslēpumu burvību.

Pati māksliniece dalās pārdomās par savu jauno izstādi:

Agrā rīta stundā saule ar priecīgu ziņkāri iespraucas pa katru sīkāko spraudziņu guļamistabas loga žalūzijās. Atvērtā logā vējš atnes vēsmas no meža, jūras un pavasarīgas zemes smaržas.
Ķīpsalā, pa ceļam uz darbu smaržo Daugava.
Ir atnācis ilgi gaidītais vasaras laiks.
Gribas sēsties pie stūres un ātrāk pievienoties līksmai braucēju straumei Jūrmalas virzienā.
Brīvdienas.
Kaiju klaigas. Žilbinoša gaisma. Jūras šalkas un saulē sasilušo priežu sanoņa kāpās.
Vasara.
Liepziedu smarža pilsētā. Reibinošas dārza un pļavu smaržas.
Saldā mīlestība. Erotika. Katrs zieds, lapa – mīlestības stāsts un līdzība.
Pērkona ducināšana pamalē, piesiluši ezeri un upes.
Viegls vasarīgs dūms.
Nenotveramie mazbērni ... Tik ātri skrejoša laika sajūta.
Aizejošas vasaras soļi.
Pelde pirmajā septembrī.

Gleznotāja Anita Meldere ikdienā strādā Rīgas Tehniskās universitātes jaunajā, modernajā radošo industriju centrā Ķīpsalā. Līdztekus gleznošanai māksliniece māca mākslu, viņa ir ar ilggadēju pieredzi, savulaik viņa strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļā, pasniedzot krāsu mācību, bet pašlaik – Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, kur māksliniece vada Tēlotāja mākslas katedru, kur topošie arhitekti apgūst zīmēšanas prasmes.

Anitas Melderes gleznas atrodas muzejos un mākslas krātuvēs Latvijā, Lietuvā. Gruzijā, Krievijā, Japānā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā u.c. Mākslinieces darbi reproducēti nozīmīgos albumos, grāmatās un periodiskos izdevumos, kas izdoti Latvijā un ārzemēs, kā arī izdoti vairāki viņas darbu katalogi.

Sarīkojusi aptuveni 50 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, tostarp 1995. un 2002. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā Rīgā, kā arī Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā.

Izstāde UPB galerijā notiek sadarbībā ar mākslas galeriju Pegazs, Rīgā, Rūpniecības ielā 18.

Pievieno komentāru

Liepājā