FOTO: Atklāj gleznotāju plenēra darbu izstādi

8. maijā Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, atklāta 19. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas marīna’14" atlasīto darbu izstāde. Piedāvājām fotoieskatu!

Izstādē eksponēti pagājušās vasaras plenērā tapušie mākslas darbi – dažādu mākslinieku rokrakstos iemūžināta Liepāja un apkārtne.

Par Liepājas vasaras kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvis mākslinieku Aivara un Ingas Kleinu organizētais starptautiskais jūras glezniecības plenērs. Pagājušā gada jūlijā notikušā 19. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra devīze bija "Klasika".

Pērnajā vasarā plenērā pulcējās dažādu paaudžu mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un ASV. Jau otro reizi notika arī jauno mākslinieku plenērs “Mazā marīna”, kurā bērni gleznoja un guva pieredzi līdzās profesionāliem māksliniekiem.

Izstādē skatāmi 33 mākslas darbi. Mākslinieki pagājušā gada jūlijā iedvesmu smēlušies Liepājas pludmalē, gleznojuši ostu un Jūrmalciemu. Darbi tapuši dažādās tehnikās – eļļas gleznojumi, akvareļi, pasteļu zīmējumi ar daudzveidīgu skatījumu uz liepājniekiem ierastiem skatupunktiem, informē muzejā.

Šogad notiks jau 20. starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs Liepājā, un Aivars Kleins jau plāno tā norisi.

Izstāde skatāma līdz 7. jūnijam. Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Liepājā