FOTO: Alda Kļaviņa 75 gadu jubilejas personālizstāde "Pieturzīmes"

PAPILDINĀTA AR FOTO. Otrdien, 17.septembrī, UPB izstāžu galerijā Liepājā, Dzintaru ielā 19, atklāta mākslinieka Alda Kļaviņa personālizstāde "Pieturzīmes", kas veltīta viņa 75.gadu jubilejai.

Atklāšanā pulcējās daudzi mākslinieka talanta cienītāji.

Izstādē skatāma retrospektīva, darbi, kas tapuši visā garajā mākslinieka radošajā laika periodā no 1966. - 2013.gadam. Ekspozīcijā izmantoti autora īpašumā esošie darbi, kas bijuši eksponēti dažādās izstādēs, taču vairāki no tiem būs arī liepājniekiem neredzēti.

Mākslinieks Aldis Kļaviņš: "Līdz šim man bija tradīcija ik pēc pieciem gadiem sarīkot personālizstādi, kurā eksponēti darbi, kas radīti šajos piecos gados. Tomēr šoreiz šī amplitūda ir lielāka un ietver sevī vecāko gleznu „MIGLA”, kas gleznota 1966.gadā, vēl esot Valsts Mākslas akadēmijas studentam un piedaloties pirmajā Jauno mākslinieku darbu izstādē. Pārējās gleznas parāda manus meklējumus gan satura, gan formas ziņā visai atšķirīgā veidā no objektīvas realitātes līdz abstrakcijai, kas spēj pastāvēt gandrīz vienlaicīgi. Iespējams, ka šādu, galējos kontrastos balstītu jaunradi nosaka tas, ka esmu dzimis Dvīņu zīmē un šīs, acīm redzami, divas puses atrodas pastāvīgā dialogā, bieži vien viena otru izslēdzot un noliedzot. Izteiksmes dažādību nosaka arī mans pedagoga darbs mūža garumā, kur pastāvīgi jābūt gatavam atbildēt uz jebkuru studentu jautājumu vai arī praktiski demonstrēt dažādas iespējas virzībā uz mērķi. Ikviena no gleznām ir kā pieturzīme, gluži kā jebkurš laikā un telpā realizēts darbs vai piedzīvota dzimšanas diena."

Izstāde apskatāma līdz 30. novembrim.

Pievieno komentāru

Liepājā