FOTO: 12. klašu skolēni diskutē par augstāko izglītību

Ceturtdien, 8. maijā, Liepājas Universitātē notika diskusija “Vēlos studēt Latvijā. iespējas un izaicinājumi”. Tās laikā topošie studenti izteica savu viedokli par augstākās izglītības iespējām Latvijā un pamatoja savu nākotnes profesijas, un izglītības iestādes izvēli. Diskusijā piedalījās vairāk kā 30 cilvēku. Diskusija ir projekta “Liepājas Universitātei – 60” viens no pasākumiem.

Diskusijā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī izglītības, nodarbinātības, uzņēmējdarbības un sadarbības jomu eksperti, skolu pārstāvji, kuri norādīja uz pašreiz pastāvošajām tendencēm – kā un kāpēc jaunieši izvēlas mācīties tālāk, kāpēc vispār nepieciešams studēt, kā pareizi veidot karjeru.
 
Skolu pārstāvji sacīja, ka novērojuši – pēdējo gadu laikā nav novērotas, tā saucamās, masu profesijas – liela daļa šo profesiju izvēlas nevis tāpēc, ka tur ir labs atalgojums, tas ir prestiži vai stilīgi. Eksperti arī norādīja, ka galvenais ir studēt un izvēlēties tādu programmu, kas reāli interesē, nevis to, ko liek mācīties citi. “Jums pašiem būs jāveido sava dzīve!” diskusijā uzsvēra vairāki eksperti, uzskatot, ka veiksmīgu karjeru jāveido tikai pašiem.

Skolēni diskusiju laikā stāstīja par to, kādēļ viņi izvēlējušies tieši konkrētās augstskolas un studiju programmas. Kā novērojām diskusijas laikā, Liepājas 12.klašu skolēni pārsvarā domājuši doties izglītoties uz augstskolām Rīgā, jo vairumā viņu interesējošo profesiju Liepājā pieejamās izglītības iestādes nepiedāvā apgūt. Daži, kuri savu studiju laiku vēlas pavadīt tepat Liepājā, Universitātē, skolēni pārsvarā pamatoja – tas ir tepat pie mājām, tas ir finansiāli izdevīgāk.
 
Diskusijā jaunieši izteica arī savus priekšlikumus, kādā veidā uzlabot augstākās izglītības sistēmu un procesu, lai tās piesaistītu vairāk studentu, motivētu jaunus cilvēkus turpināt mācīties.

Pārstāvji no uzņēmumiem un iestādēm norādīja uz nepieciešamību studiju laikā sniegt jauniešiem ne tikai teorētisko bāzi, bet arī uz tās balstītas praktiskās iemaņas.

Plānots, ka nākamgad Liepājas Universitāte rīkos Kurzemes reģiona vidusskolēnu diskusiju par augstāko izglītību.

Pievieno komentāru

Liepājā