Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: 1.Zemessardzes novada komandiera maiņas svinīgā ceremonija

Ceturtdien, 19.septembrī, Atmodas bulvārī 9, Liepājā, notika 1.Zemessardzes novada (1.ZSN) komandiera svinīgā maiņas ceremonija, informē Zemessardze.

Līdzšinējais 1 ZSN komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts svinīgi nodeva vienības karogu jaunajam komandierim, pulkvedim Jānim Gailim. Pieņemot karogu,  jaunais komandieris deva svinīgo solījumu: „Pieņemot 1.Zemessardzes novada komandiera amatu, apliecinu, ka zem šī karoga es esmu gatavs stāvēt un mirt par Latviju.”

Pulkvedis J.Gailis dienestu NBS uzsācis 1991.gada 19.novembrī Zemessardzes 31.Balvu bataljonā kā dienestnieks.  Laikā no 1991. līdz 2003.gadam dienējis Zemessardzes 31.kājnieku bataljonā, ieņemot rotas komandiera un Operatīvās nodaļas priekšnieka amatus,  no 2004.gada - Zemessardzes 2.novada 25.Zemessardzes kājnieku bataljonā Operatīvās nodaļas priekšnieka amatā. No 2005. līdz 2009.gadam dienējis Mācību vadības pavēlniecības Nacionālā aizsardzības akadēmijā  kā Taktikas katedras vadītājs. 2009.gada septembrī iecelts Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā.  2009.gada decembrī pulkvedis J.Gailis norīkots Zemessardzes komandiera rīcībā un viņam tiek uzdots pildīt 1.ZSN komandiera amata pienākumus uz laiku, līdz 2010.gada jūlijam, kad viņš tiek iecelts NBS militārās pārstāvniecības NATO/ES, Briselē militārā pārstāvja vietnieka NATO amatā un pilda šos pienākumus līdz 2013.gada jūlijam.

Militāro izglītību pulkvedis J.Gailis ieguvis Nacionālā aizsardzības akadēmijā 1995.gadā, pabeidzot mobilā strēlnieka kursu,   2003.gadā -  rotas komandiera kursu, bet  2005.gadā - Armijas vadības un ģenerālštāba koledžas vecāko štāba virsnieka kursu ASV. Dienesta laikā ir piedalījies divās starptautiskajās miera nodrošināšanas operācijās – Kosovā un Afganistānā.  

Pulkvedis J.Gailis vairakkārt apbalvots ar NBS komandiera apbalvojumiem, to skaitā par piedalīšanos starptautiskajās operācijās. Par augsti profesionālu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, par drosmi un profesionālu rīcību divās starptautiskajās miera nodrošināšanas operācijās,  pulkvedim J.Gailim 2009.gadā piešķirts Valsts apbalvojums – IV šķiras Viestura ordenis.

Iepriekšējais novada komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, 1.ZSN komandēja  no 2010. gada jūlija  līdz šī gada  30.jūnijam, kad tika iecelts NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes komandiera amatā. Līdz nākamā komandiera, pulkveža J.Gaiļa atgriešanās no NBS Militārās pārstāvniecības NATO/ES, Briselē, 1.ZSN komandiera pienākumus pildīja Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljona komandieris, pulkvežleitnants Andris Rieksts.


Pievieno komentāru

Liepājā