Fonteina nogrimušais kuģis pacelts virs ūdens

Liepājas uzņēmējam un mūziķim Luijam Fonteinam piederošais nelielais kuģis "Spurn", kas sestdien nogrima pie Liepājas jahtu ostas, ir pacelts virs ūdens un pašlaik atkal atrodas peldošā stāvoklī, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Kuģa pacelšanas darbus organizējis kuģa īpašnieks, dāņu izcelsmes Liepājas uzņēmējs un mūziķis, kādreizējais Liepājas domes deputāts Stēns Lorenss, kurš labāk pazīstams kā Luijs Fonteins. Tuvākajā laikā plānota kuģa īpašnieka un Liepājas ostas kapteiņa tikšanās, lai vienotos par tālākajām darbībām.

Kuģa pacelšanas darbos iesaistījušies pārstāvji no SIA "Amanda.com" un kompānijas "AGA Group", kas pēdējos divus mēnešus bija veikusi kuģa remontu, kā arī daži Fonteina paziņas.

Fonteins aģentūru LETA informēja, ka pēc pacelšanas nav konstatēti bojājumi paša kuģa korpusā, bet nogrimšanas iemesls esot meklējams kanalizācijas caurulē, kas nav tikusi izmantota, bet acīmredzot sala ietekmē caurule vairs nav bijusi hermētiski noslēgta, un ūdens piepildījis kuģi.

Fonteins medijiem izsūtītā paziņojumā iepriekš pavēstīja, ka kuģa tehniskais stāvoklis neesot slikts. Pēdējo mēnešu laikā esot nomainīti automātiskie ūdens sūkņi, avārijas rokas sūkņi, elektroinstalācija, veikta motora pārbaude u.c. darbi. Tālāk bija plānots doties uz Pāvilostu, lai kuģi izceltu no ūdens un salabotu tā ārpusi. "Kuģī nesūcās ūdens. Gandrīz nekas nebija sliktā stāvoklī. Varbūt neizskatījās labi, taču viss bija pilnībā OK," norādīja Fonteins.

"Man ir ļoti skumji, ka tā ir noticis. Es mīlu šo kuģi un nejūtos, ka būtu izdarījis kaut ko nepareizu vai bezatbildīgu," atzina Fonteins.

Fonteins norāda, ka izskanējusī informācija, ka kuģis nav izmantots kuģošanai vismaz 10 gadus, neatbilst patiesībai. "Spurn" pēdējos gados kalpojis kā izklaides un niršanas kuģis, kas dažas reizes gadā devies no Norvēģijas uz Dāniju. Arī Fonteins pēc kuģa iegādes pats ar to braucis no Dānijas uz Latviju šī gada maijā.

Pievieno komentāru

Liepājā