Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloras kopa ''Atštaukas'' ielīgos Jāņus vairākās Latvijas pilsētās

Šī gada skaistā un karstā vasara bagāta notikumiem Liepājas aktrišu folkloras kopai ''Atštaukas''. No 16. līdz 21. jūnijam atraktīvās dāmas piedalīsies folkloras festivālā "Baltica 2018", Rīgā, 20. jūnijā aicinās ciemos uz Ielīgošanu folkloras centrā ''Namīns'', Liepājā, bet 22. jūnijā ielīgos Nīgrandē un 23. jūnijā Dzegužkalnā.

Starptautiskais folkloras festivāls ''Baltica'' notiek jau kopš 1987. gada, trijās Baltijas valstīs. Festivāls demonstrē tautu tradicionālo kultūru - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas.

Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, individuālie izpildītāji, un viņu vidū jau jau daudzus gadus ir arī Liepājas aktrišu folkloras kopa ''Atštaukas''. Liepājnieces, atbilstoši šī gada festivāla tēmai ''Jāņi. Ziedēšana.'' sagatavojušas programmu, kas priecēs dažāda vecuma skatītājus.

''Mēs gatavojam programmu, kas patīk i lielam, i mazam, iesaistām publiku, iepinam dažu labu asprātību, kā arī palīdzam no mazliet savādāka skatu punkta ieraudzīt latviešu – konkrētāk Lejaskurzemes tradīcijas, valodas savdabību, folkloras krāšņumu'', stāsta folkloras kopas ''Atštaukas'' vadītāja Ināra Kalnarāja.

20. jūnijā, kā katru gadu, ikviens liepānieks un pilsētas viesis ir laipni aicināts uz folkloras centru ''Namīns'', Liepājā, kur notiek Ielīgošana. Šajās dienās sākas vasaras saulgriežu laiks, ko senči godājuši ar dažādiem rituāliem, novērujumus dabā fiksējuši tautas dziesmās, ticējumos un dzīvas uzturējuši dažādas parašas. To visu ''Atštaukas'' visvairāk vēlas nodot jaunajai paaudzei.

Par tradīciju kļuvusi arī uzstāšanās Rīgā, Dzegužkalnā, kas ik gadus pulcē lielu skaitu cilvēku. Šī gada programmā ar ''Atštaukām'' uz skatuves kāps Rīgas danču klubs, postfolkloras grupa ''Iļģi'', ekoloģiskās mūzikas grupa ''Ducele'', etnoroka grupa ''Laimas Muzykanti'', senās mūzikas grupa ''Obscurus Orbis''. Bet vēl pirms Līgo svinēšanas Rīgā, ''Atštaukas'' viesosies Nīgrandē.

''Mēs labprāt apciemojam Latviju un priecājamies, ja mūs aicina. Tas gan uztur mūs pašas formā un liek domāt arvien jaunas programmas, akcentus un pasniegšanas veidus, gan palīdz cilvēkiem iepazīt latviešu tradīcijas. Tas ir mūsu izvēlētias ceļš, kuru ejam jau daudzus gadus'', stāsta folkloras kopas ''Atštaukas'' vadītāja Ināra Kalnarāja.

Pievieno komentāru

Liepājā