Folkloras kopa "Atštaukas" gandarītas par dalību festivālā "Baltica"

Ar gandarījuma sajūtu par redzēto un piedzīvoto starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica” mājās atgriezušās „Atštaukas”, kas teju nosvinēja arī kolektīva 20. dzimšanas dienu. Trīs dienu laikā folkloras kopas „Atštaukas” dalībnieces uzstājās vairākos koncertos un piedalījās festivāla organizētajās aktivitātēs.

Folkloras kopa „Atštaukas” starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica” piedalās jau no 1997. gada. Šogad uz festivālu Latgalē „Atštaukas” devās ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra un Kultūras pārvaldes atbalstu.
 
Pirms došanās ceļā, „Atštaukas” nopietni gatavojās, lai sniegums atbilstu šī gada festivāla izstrādātajai koncepcijai un lai priekšnesums ļautu pārējiem festivāla dalībniekiem iepazīt Lejaskurzemes  folkloru. „Atštaukas” uzstājās ar iestudējumu „Celiet krēslu, viešņa nāk”, bet festivāla lielkoncertā uzstājās ar dziesmu „Maģa, maģa ābelīte”.

„Festivālā pārliecinājāmies, cik aktīvi un pārliecināti par sevi ir Latgales folkloras kolektīvi. Tie šajā festivālā bija arī ļoti plaši pārstāvēti. No viena Rēzeknes novada vien piedalījās 15 folkloras kolektīvi, bet no visas Kurzemes kopā bijām 41 kolektīvs. No Latgales kopā piedarījās 84 kolektīvi. Kurzemnieki ir tādi individuālisti vairāk, bet latgalieši ikdienā bieži nāk kopā un uztur folkloras tradīcijas”, stāsta folkloras kopas „Atštaukas” vadītāja Ināra Kalnarāja.

Kā atzīst pašas „Atštaukas”, no apkārtējiem dzirdējušas tikai labas atsauksmes, uzņemtas ļoti viesmīlīgi, cilvēki bijuši ļoti labvēlīgi noskaņoti. Tieši tāpēc ir liels gandarījums, ka ir iespēja piedalīties un sevi parādīt un ar labu sajūtu atgriezties mājās.

„„Baltica” pievienotā vērtība ir ne tikai sadarbība starp novadiem un tautām, bet jo īpaši paaudžu dialogs. Šī „Baltica” sevišķi stipri ļāva sajust, ka tradicionālā kultūra ir dzīvs gudrības un prasmju pārmantošanas process, kurā dots devējam atdodas,” pārliecību pauda Kultūras ministre Dace Melbārde. 

Atgādinām, ka starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” pasākumi – izstādes, koncerti, sadziedāšanās, meistarklases un tikšanās ar dažādu valstu stāstniekiem, kā arī danči un kino vakari norisinājās 2015. gada 15. līdz 19. jūlijam. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits bija lielākais festivāla vēsturē – 3500. „Baltica 2015” tēma - „Mantojums”. Festivālā bija iespēja redzēt viesus no Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Ukrainas. Nākamais festivāls „Baltica” norisināsies 2016. gadā Igaunijā.


Folkloras kopa „Atštaukas”

Pievieno komentāru

Liepājā