Flagmanim svinēs pirmo desmitgadi

27. janvārī aprit 10 gadi, kopš Jūras spēku karogs pacelts uz štāba un apgādes kuģa A-53 "Virsaitis". Svinīgais jubilejas pasākums ar iepriekšējo komandieru un krustmātes Vitas Jermolovičas piedalīšanos būs vēlāk - 31. janvārī.

"Virsaitim" sanāk ne tikai dienesta, bet arī "dzīves jubileja" - 35 gadi. Karakuģim tas neesot liels vecums, turklāt "Virsaitis" ir labi saglabājies, spriež komandleitnants E. Miemis. Pirms viņa kuģim bijuši trīs komandieri - Aivars Ušackis tagad ir rezerves komandleitnants, Mērsraga ostas kapteinis; rezervē ir arī kapteiņleitnants Ingars Pauris, bet komandleitnants Uldis Zupa ir Jūras spēku Mācību centra komandieris.

Lielāko daļu savas dzīves tagadējais flagmanis pavadījis Norvēģijas karaliskajos jūras spēkos kā mīnu licējs, bet Latvijas Jūras spēkiem kalpo kā štāba un apgādes kuģis. Komanda - gandrīz 40 cilvēku, bet nu jau kādu laiku palikuši bez pastāvīga koka (kuģa pavāra), kas aizgājis strādāt uz vēl lielākiem kuģiem.

"Dienēt uz flagmaņa - tas ir kaut kas īpašs - lielākais kuģis tomēr, citi uzdevumi," vērtē kuģa komandiera palīgs Juris Auza. Viņš kopā ar "Virsaiti" pabijis arī mācībās Norvēģijā, jautrās noskaņās atzīmējuši polārā loka šķērsošanu.

Daudz sanācis kuģot arī pērn, kad "Virsaitis" bija Baltijas mīnu kuģu eskadras "Baltron" štāba kuģis. Pārsteidzošas esot mirāžas. "Pēdējā laikā tās var redzēt ļoti bieži - pilsēta, kuģi otrādi. Ar binokli redzi skaidri, bet, mēģinot nofotografēt, viss ir izplūdis, nevar "pievilkt klāt"," stāsta E. Miemis. Ventspili reiz jūras vidū ieraudzījuši, kad stāvējuši Irbes jūras šaurumā un bijis skaidrs, ka pilsētu redzēt nav iespējams - mežs priekšā, tikai viens tornītis tam pāri būtu saskatāms. Citreiz no krasta redz kuģi, kas patiesībā ir daudz tālāk.

Plašāk lasiet trešdienas, 23. janvāra, laikrakstā "Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Liepājā