Finanšu problēmas nomāc arī metalurgu futbola un hokeja komandas

"Problēmas lielas, tomēr algas un kārtējos rēķinus turpinām maksāt," atzīst sporta kluba "Liepājas metalurgs" ģenerāldirektors Ilgvars Šēns. Tomēr finansiālo sarežģījumu dēļ liepājnieki šobrīd ir neziņā par iespējām uzturēt profesionālas komandas arī nākotnē.

Ja valdība palīdzēs...

Sporta klubu uztur uzņēmums "Liepājas metalurgs", kas nonācis lielās finanšu grūtībās un vērsies pēc palīdzības pie valdības. "Mums ir kopējs sponsors – ja tam iet slikti, arī mums iet slikti. Uzņēmumu purina, un arī mums nav stabilitātes," norāda Ilgvars Šēns.

Sporta klubā ieviesti stingri taupības pasākumi, budžetu apcērpot par aptuveni 50 procentiem. Tomēr kluba struktūra nav sašaurināta: futbola un hokeja komanda, arī sieviešu futbols, piramīdas apakšā – vairāk nekā 600 bērnu.

Kluba prezidents Sergejs Zaharjins, vienlaikus arī lielākais "Liepājas metalurga" akcionārs, allaž uzsvēris sociālās funkcijas svarīgumu – dot iespēju pilsētas bērniem sportot, aizpildīt brīvo laiku.

"Tādus vārdus nedrīkst ņemt mutē," jautāts, vai pastāv bankrota iespēja, teic Ilgvars Šēns. "Prognozēt neko nevar – nav finansējuma, nav kluba. Taču nevajag celt paniku. Ja uzlabosies ekonomika Eiropā un uzņēmumam pieaugs pieprasījums, tad arī sportam būs labāk."

Šobrīd uzņēmumā "Liepājas metalurgs" notiek audits, pēc kura valdība lems par iespējām palīdzēt. "Ja Ministru kabinets pieņems pozitīvu lēmumu, tad dzīvosim, ja negatīvu... nezinu, kas notiks."

Tādā situācijā strādāt, protams, nav patīkami, taču ikdienas darbs rit savu gaitu. Algas par janvāri izmaksātas, visi rēķini nokārtoti. Šī gada budžets klubā neesot apstiprināts, tāpēc vadība turas pie iepriekšējā gada apmēriem.

Liepājā netiekot apspriesta versija kritiskā situācijā šķirties no "vienas rokas" – hokeja vai futbola komandas. "Tāds jautājums nav cilāts ne reizi," apgalvo Šēns. "Ja atsakāmies no hokeja, tad uzreiz nomirs ledus halle. Nebūs, kas izmanto ledu. Futbola stadionu pārņēmām ārprātīgā stāvoklī un sakārtojām tā, ka tagad citi ar skaudību skatās."

Futbolā bez leģionāriem

Jau šonedēļ ar Latvijas superkausa izcīņu iesāksies futbola sezona. Liepājnieki pirmo reizi pēc ilgiem gadiem šajā laikā iztiek bez treniņu nometnes ārzemēs. Protams, taupības dēļ. "Bet nometne ne vienmēr ir izdevīga. Ventspilniekiem Turcijā neko labi nav gājis, divas dienas tā līst, ka ārā nevar iziet. Sēž trenažieru zālē, baseinā. To mēs arī Liepājā varam darīt," uzskata Šēns.

Ja nekas būtiski nemainīsies, paredzams, ka komanda sezonu sāks bez leģionāriem.

Prom palaisti visi lietuvieši, bet 27 gadus vecais azerbaidžānis Vugars Askerovs šeit ir jau kopš jaunības un Liepājā tiek uzskatīts par savējo. "Komandā būs pašu audzēkņi. Pērn mūsu dublieri uzvarēja pirmajā līgā, starp viņiem ir 19 un 18 gadus veci puiši, kuriem jādod iespēja spēlēt. Kādi mērķi? Ko gan no padsmitniekiem var prasīt? Pagaidām ir tikai pārbaudes spēles, bet tikšanās un mērķu izvirzīšana parasti notiek nedēļu pirms sezonas sākuma," tā ģenerāldirektors. Ziemas kausa izcīņā "Liepājas metalurgs" nospēlēja vāji un palika septītajā vietā starp astoņām komandām konkurencē.

Gadu mijā runāja, ka dzimtajā klubā varētu atgriezties Māris Verpakovskis, tomēr viņa ceļš no Azerbaidžānas aizveda uz Grieķiju. Atgriezties mājās nesteidz arī Oskars Kļava un Deniss Ivanovs. "Nevaram samaksāt viņiem tādas algas kā citur. Latvijā un Baltijā neviens nevar," pārliecināts Ilgvars Šēns.

Neliels finanšu atspaids klubam ir uzbrucēja Vladimira Kameša pārdošana Krievijas premjerlīgas komandai Permas "Amkar". Šēns neatklāj, cik par viņu saņemts, taču esot vairāk nekā 100 000 eiro un mazāk par 200 tūkstošiem.

Hokeja eksperiments

Pagaidām neesot zināms, uz kuru pusi nākamsezon stūrēs Liepājas hokejs. Aizvakar "Liepājas metalurgam" beidzās sezona Baltkrievijas atklātajā čempionātā, kura ceturtdaļfināla pirmajā mājas spēlē liepājnieki zaudēja Soļigorskas "Šahtar" ar 2:7 un sērijā – ar 0:3. Taču vēl jācīnās Krievijas jaunatnes līgas (MHL) B divīzijā un Latvijas čempionātā. "Viss būs atkarīgs no naudas. Lai spēlētu Baltkrievijā un Krievijā, nepieciešami nopietni līdzekļi. Baltkrievijā pirmajām trim komandām ir tādi budžeti kā KHL. Palikt tikai Latvijā? Lielajai komandai te nav ko darīt. Pērn otrajai komandai izslēgšanas spēlēs iedevām sešus pirmās komandas hokejistus un uzvarējām. Viņiem te nebūtu interesanti," spriež Šēns.

MHL liepājnieki šosezon spēlē pirmo reizi, taču sekmīgi, 40 mačos svinot 32 uzvaras, izcīnot pārliecinošu pirmo vietu Ziemeļrietumu divīzijā un iekļūstot ceturtdaļfinālā. "Pieteicāmies, lai gūtu pieredzi, bet uzvarējām. Domājām, ka ies grūtāk. Tur ir labas komandas, bet ir arī tādas, kas neko nevar izdarīt, piemēram, moldāvi."

Iespēja spēlēt A divīzijā Šēnu neinteresē, jo tad uz ceļa izdevumu rēķina izmaksas palielinātos vairākas reizes. Šosezon komanda visur brauca ar autobusu, izslēgšanas spēļu astotdaļfinālā lidojumu uz Omsku apmaksāja MHL. Spēlēšana šajā līgā liepājniekiem izmaksājusi tuvu 300 tūkstošiem eiro.

Latvijas Avīze

Pievieno komentāru

Liepājā