Festivāla ''Summer Sound'' laikā Liepājas viesnīcu noslogojums bija 98-100%

Pludmales festivāla ''LMT Summer Sound'' laikā viesnīcu noslogojums bija 98-100%, - ''Rietumu Radio'' atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Viesnīca ''Līva'' bija noslogota vēl vairāk, jo ''gaidītāju listē bija 30 vai 40 cilvēku, kuri gaidīja, kad atbrīvosies kāds numuriņš''.

Tas liecina, ka Liepāja ir interesanta apmeklētājiem un festivāls ir magnēts, kas piesaista ne tikai liepājniekus un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus, - bija novērojams, ka viesnīcā ''Līva'' 40% apmeklētāju bija ārzemnieki - lietuvieši, skandināvi, ukraiņi, vācieši un citi -, sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs.

Sesks sacīja, ka kopumā festivālu apmeklēja vairāk nekā 40 000 skatītāju, kas ir ievērojams rādītājs. Lai gan festivāla organizatori vēl apkopo datus, Sesks pieļauj, ka apmeklētāju skaits varētu būt vēl lielāks. ''Manuprāt, "Prāta vētra" bija galvenais magnēts, kas piesaistīja ļoti daudz skatītāju, lai gan arī sestdien bija vērojama līdzīga apmeklētāju aktivitāte,'' sacīja Sesks.

Komentējot pilsētas iedzīvotāju atsauksmes par festivālu, Sesks atzina, ka ir saņemtas vairākas pretenzijas par troksni un nekārtībām, taču tik liela pasākuma laikā, ja Liepājā dzīvo nepilni 80 000 iedzīvotāju un tikpat ir apmeklētāju, ir skaidrs, ka nevar būt tāpat kā ikdienā.

''Es vēlos pieminēt Palangas piemēru, kur ir daudz tūristu, tur vecāki cilvēki stāv rindā uz šosejas un piedāvā savu dzīvokli. Šie iedzīvotāji ir gatavi paciest neērtības sezonas laikā, lai būtu kādi ekonomiski ieguvumi,'' sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs. Viņš mudināja liepājniekus mācīties no šī piemēra, jo šādos lielos festivālos un pasākumos ir iespēja izmitināt viesus kādā brīvā istabā, mājā vai dzīvoklī, liels pieprasījums arī esot pēc kempinga vietām.

Pievieno komentāru

Liepājā