Festivālā izskan kamermūzikas koncerts

(Papildināts ar video.) XIX Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla otrajā dienā izskanējis kamermūzikas koncerts. Ar programmu "Rietumeiropas romantisms" pirmo reizi Liepājā viesojās izcilais klavieru kvartets "RIX".

Kvartetā apvienojušies dažādās valstīs dzīvojoši latviešu mūziķi, kuri ir draugi un domubiedri. Kvartetā "RIX" muzicē pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Koncertā skanēja Antonīna Dvoržāka, Riharda Štrausa un Roberta Šūmaņa kompozīcijas.  

Mūziķi ar oriģinālo programmu un aizrautīgo sniegumu iekaroja sākumā atturīgās publikas atzinību. Festivāla viesi demonstrēja augstu profesionalitāti, milzīgu pašatdevi un aizrautību darbā, kā arī muzikālās domas oriģinalitāti.

Mūziķi atļāvās pasmaidīt ne tikai muzikālajā interpretācijā - skaņdarbu starplaikā nejauši atskanējušajam mobilā telefona zvana signālam čellists delikāti piespēlēja melodiju.

Koncerta noslēgumā publika veltīja mūziķiem ilgi nerimstošus aplausus. Šovakar Pianisma zvaigžņu festivāls turpinās ar simfoniskās mūzikas koncertu "Veltījums Listam", kurā uzstāsies poļu mūziķi - pianistes Beata Biliņska un Aleksandra Sviguta, kā arī diriģents Tadeušs Voicehovskis.

Video skatīt šeit!

Pievieno komentāru

Liepājā