Februārī tiesa pieņems galīgo lēmumu saistībā ar mierizlīgumu Karostas sagrautā tilta lietā

Vakar Kurzemes apgabaltiesā lietā pret tankkuģa "Anna" īpašniekiem par Liepājas Karostas tilta sagraušanu tiesa pieņēma zināšanai vienošanos par mierizlīgumu, par kuru plāno lemt 2013.gada 14.februārī, informē tiesneša palīdze Marika Jankovska.

Tiesas pārstāve skaidroja, ka abas puses ir vienojušās, taču šī vienošanās paredz zināmu saistību izpildi, tāpēc 17.decembrī tiesā lēmums par mierizlīgumu netika pieņemts.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece Kadeģe aģentūrai LETA skaidroja, ka saskaņā ar vienošanos apdrošināšanas AS "Ingosstrakh" atbildētāja "Clan Marine LTD" interesēs līdz 31.janvārim samaksās Liepājas SEZ kompensāciju par iepriekš izpostīto tiltu. Ja tas tikšot izdarīts, mierizlīgums tiks apstiprināts tiesas sēdē 14.februārī.

"Tā kā tas ir izlīgums, tad kompensācijas summa ir nedaudz mazāka par tiesas prasībā norādīto, un, pēc šajā lietā iesaistīto pušu prasības, summu patlaban nedrīkstam atklāt, taču tā būs publiskojama tad, ja vienošanās tiks apstiprināta," skaidroja Liepājas SEZ pārstāve.

Kā ziņots, oktobrī tiesas sēde tika atlikta, jo lietā iesaistītās puses bija pieteikušas lūgumu tiesai dot laiku izlīguma noformēšanai. Jau jūnijā puses bija izteikušas lūgumu dot laiku iespējama izlīguma pārrunām.

Prasītājs lietā par zaudējumu piedziņu ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, atbildētājs - "Clan Marine LTD", bet trešās personas - Ukrainā reģistrētais uzņēmums un apdrošināšanas AS "Ingosstrakh". Prasības summa ir 4 104 954 lati. SEZ iepriekš palielināja prasību no 1 768 530 līdz 4 104 954 latiem, tiesa arī saņēma lietai papildinājumu no prasītāja uz vairāk nekā 90 lapām.

2010.gada aprīlī tiesa pieņēma Liepājas SEZ lūgumu veikt ekspertīzi sagrautā Karostas tilta lietā. Ekspertīzē lūgts noskaidrot, vai pēc sadursmes tika bojāts Karostas tilta ziemeļu daļas balsts.

Jau ziņots, ka 2006.gada jūlijā Liepājas ostā, Karostas kanālā, ar Gruzijas karogu peldošais tankkuģis "Anna" ieskrēja vēsturiskā Kalpaka tilta ziemeļu daļā un to sadragāja.

Pievieno komentāru

Liepājā