Evija Kopštāle: "Piedalāmies izstādē, jo vēlamies būt atpazīstamāki šajā reģionā"

Aptaujājot uzņēmumus, kas šīs nedēļas nogalē piedalīsies Liepājas domes rīkotajā izstādē "Ražots Liepājā", kā galvenie iemesli dalībai izstādē tiek minēti iespējas iepazīstināt liepājniekus un pilsētas viesus ar savu uzņēmumu, tā produkciju, kā arī informēt par uzņēmumos nepieciešamajiem speciālistiem un darba iespējām.

Viena no plaši pārstāvētajām nozarēm izstādē būs pārtikas produktu ražošana – šo nozari izstādē pārstāvēs 16 uzņēmumi, tai skaitā arī Liepājas SEZ SIA "Kolumbija Ltd", kas ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs.

Mazajiem uzņēmumiem galvenā motivācija dalībai izstādē ir sava biznesa veicināšana. SIA "EVI&JO" īpašniece Evija Kopštāle stāsta: "Piedalāmies izstādē, jo vēlamies būt atpazīstamāki šajā reģionā un, protams, veicināt savas produkcijas tirdzniecību." Uzņēmums mazā ražotnē Durbē ar tradicionālām produktu pagatavošanas metodēm ražo ekoloģiski tīrus augļu, ogu un dārzeņu konservus un mājas vīnus. Lielākā daļa produkcijas izejvielu – augļi, dārzeņi un ogas – tiek audzēts Durbes novadā, ražotājiem piederošajā zemnieku saimniecībā "Avenes" un citās Durbes novada saimniecībās vai piemājas dārzos.

No tekstilrūpniecības un apģērbu ražošanas nozares izstādē piedalīsies 12 uzņēmumi, tostarp AS "Fraulana". Šūšanas uzņēmums, kas dibināts pirms 19 gadiem, ražo ne tikai veļu, bet arī trikotāžas izstrādājumus un 95% saražotās preces eksportē. "Liepāja šūšanas biznesa attīstībai ir piemērota vieta, un to daudzo gadu laikā, kopš te ražo veļu, Liepāja sevi ir ļoti labi parādījusi. Arī starptautiskajos tirgos šejienes ražojumi, kas pazīstami kā veļa no Baltijas, ir iekārojuši savu stabilu vietu, taču daudzi vietējie iedzīvotāji nemaz nezin par šiem produktiem. Piedaloties izstādē, mēs gribam izmantot iespēju pastāstīt cilvēkiem par to, ko ražojam un ko pārdodam," norāda uzņēmuma īpašnieks un vadītājs Artjoms Poddenežnijs.

Uzņēmumu mērķis, piedaloties izstādē, ir ne tikai demonstrēt savus produktus un pakalpojumus, bet arī stāstīt par darba iespējām savā uzņēmumā.

Metālapstrādes uzņēmums "Jensen Metal" ir viens no astoņiem Liepājas metālapstrādes uzņēmumiem, kuri pieteikuši dalību izstādē. "Mūsu mērķis, piedaloties izstādē, tāpat kā iepriekšējā reizē, ir atgādināt par sevi, par to, ka esam Liepājā, kā arī pastāstīt cilvēkiem, ka pie mums iespējams atrast darbu. Izstādes laikā interesentiem būs iespēja tikties ar uzņēmuma Personāla daļas speciālistiem, lai uzzinātu par karjeras iespējām ražotnē," stāsta realizācijas daļas vadītājs Konstantīns Kučerenko.

Jau vēstīts, ka šīs nedēļas beigās, 1. un 2. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies izstāde "Ražots Liepājā", kurā savus ražojumus un pakalpojumus demonstrēs vairāk nekā 140 Liepājas pilsētas un tuvāko novadu uzņēmumi.

Pievieno komentāru

Liepājā