Erudītu konkursā iepazīst dažādas profesijas

9. oktobrī viens no kuplāk apmeklētajiem Karjeras nedēļas pasākumiem Liepājā bija erudītu konkurss “Izzini profesiju”, kurā piedalījās visu 12 pilsētas vispārizglītojošo skolu 7.-9. klašu  komandas  - pa trim skolēniem kopā ar vienu no aktīvajiem bērnu vecākiem.

Komandas ar lielu azartu meklēja atbildes uz nopietniem un nenopietniem jautājumiem par dažādām profesijām - no senatnes līdz mūsdienām, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

1.vietu ieguva 12.vidusskolas komanda "Liepājnieki", 2.vieta - DALP 5.vidusskolas komandai, 3.vieta- 7.vidusskolas komandai "Enigma".

Pavisam bija sagatavoti 17 dažādi uz loģiku un erudīciju balstīti  jautājumi. Viena komanda varēja atbildēt tikai uz 8 jautājumiem, labākā -  uz 14 jautājumiem.

Skolēniem konkursa laikā bija arī pavisam negaidīti atklājumi, piemēram, ka viena no Liepājas dabas bagātībām, kuru mediķi izmanto atšķaidītā veidā, ir minerālūdens.

Grūti nācās arī atbildēt, kurai profesijai pēc asprāša domām piemīt labākās dresētāja, klauna un cirka zirga īpašības, uz kuru pareizā atbilde bija: skolotājs.

Komandu darbu vērtēja Liepājas BJC Jauno erudītu komanda Marinas Vikaines vadībā.

Pievieno komentāru

Liepājā