"Ēnu dienas" laikā iepazīst Liepājas domes darbinieku profesijas

11. februārī vairāki skolēni no dažādām Liepājas skolām karjeras izglītības programmas „Ēnu diena” laikā „ēnoja” Liepājas domes darbiniekus. Skolēni vairākas stundas sekoja „ēnu devēja” darba gaitām un iepazinās ar profesionāļu veicamajiem pienākumiem un darba grafiku, informē Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Daira Bērtule.

Šodien „ēnots” tika Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, kā arī izpilddirektora vietnieks finanšu jautājumos Ronalds Fricbergs.  Tāpat Liepājas skolēni izrādījuši interesi „ēnot” Vides un veselības daļas darbiniekus.  Savukārt domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietnieki Vilnis Vitkovskis un Jurijs Hadarovičs ar savām darba gaitām iepazīstinās „ēnot” gribētājus tuvākajās dienās.

„Ēnas” bija ieradušās no dažādām Liepājas skolām – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas un J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas.

„Jauniešiem ir jāiepazīst sev interesējošā profesija ne tikai no televīzijas un radio džingliem, bet arī no „iekšpuses”. Domāju, ka ir ne mazums stereotipu ne tikai par ierēdniecības darbu, bet arī par citām profesijām. „Ēnu diena” ir veids, kā tuvāk iepazīt izvēlētās profesijas specifiku, darba ikdienu un pienākumus,” par „Ēnu dienu” viedokli pauž priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

„Šīs dienas laikā paspējām gan apmeklēt lidostu, gan tikties ar Blue Shock Bike pārstāvjiem, gan piedalīties vairākās sarunās un sanāksmēs. Doties uz Liepājas domi „ēnot” ieteica skola. Iepriekš nebija ne mazākās nojausmas, kā notiek darbs pašvaldībā. Tagad esmu guvusi pirmos iespaidus un sapratusi, cik nopietni gala lēmumi tiek pieņemti par šķietami vienkāršām lietām,” ar saviem dienas iespaidiem dalās J. Čakstes 10. vidusskolas 12. klases skolniece Guna Tīde.

Ēnu diena ir Junior Achievement rīkota skolēnu karjeras izglītības programma ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem sagatavoties darba tirgum.

Pievieno komentāru

Liepājā