Ekspluatācijā nodos Čakstes laukumu Liepājā

Piektdien, 20.decembrī, ekspluatācijā tiks nodots Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes vārdā nosauktais laukums Liepājā, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Laukuma rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir 895 865 lati, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 638 931 lats, valsts budžeta dotācija - 33 595 lati, bet pašvaldības budžeta līdzekļi - 223 339 lati.

Laukums sākotnēji tika izmantots kā karavīru apmācību un parādes laukums. 1913.-1914.gadā laukumā tika izveidota terase ar zālienu, bet 20.gados sāka ierīkot apstādījumus.

1925.gadā, kad Liepāja svinēja savu 300 gadu jubileju, toreizējais Valsts prezidents Čakste vienā no laukuma stūriem iestādīja liepu, bet 1929.gadā šis laukums tika nosaukts viņa vārdā.

1978.gadā laukumā uzstādīja pieminekli Imantam Sudmalim, bet laukuma simetriskais plānojums tika nosegts ar betona plāksnēm. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, 1995.gadā, Padomju Savienību simbolizējošo pieminekli demontēja un 1999.gadā arhitekts Andris Kokins izstrādāja laukuma rekonstrukcijas projektu.

Plānots, ka, sakārtojot Liepājas sabiedrisko centru, tiks radīta infrastruktūra, kas nodrošinās kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, paplašinās tūrisma piedāvājumu Liepājā un veicinās pilsētas centra sabiedriskās aktivitātes.

Līdz ar laukuma rekonstrukciju būs radīta vēl viena kvalitatīva vieta, kur rīkot dažādus kultūras un citus publiskos pasākumus. Kā norāda Ansiņš, šogad rekonstruēts arī Lielās ielas skvērs, līdz ar to pilsētas centrs šogad būs piedzīvojis nozīmīgas pārmaiņas.


Pievieno komentāru

Liepājā